Menu Główne
Rezerwacja łowisk
Strefa Wędkarza
Straż Rybacka
Widzisz objawy kłusownictwa, nie wahaj się zadzwoń i zawiadom Straż Rybacką lub Policje.

Społeczna Straż Rybacka:
Tel. 502 287 472

Państwowa Straż Rybacka:
Tel. 512 260 505
Strona w standardach ...
Strona kompatybilna z przeglądarkami

z przeglądarką Internet Explorer mogą występować problemy z wyświetlaniem treści, dlatego zalecamy korzystać z powyższych.
Wybierz kategorie:  WSZYSTKIE  |  OGŁOSZENIA  |  RELACJE  |  ARTYKUŁY

W sobotę 23 kwietnia br., grupa aktywistów z Koła PZW nr 127 Śrem-Miasto w ramach akcji „Sprzątanie Świata 2021” organizowanej przez Gminę Śrem, podjęła się zebrania odpadów pozostawionych na kilkukilometrowym – miejskim odcinku prawego brzegu rzeki Warty, a także wokół zbiorników (stawów) przy ul. Piłsudskiego w Śremie. Przy czym nie ograniczono się do samych brzegów rzeki, posprzątano również pozostałą część międzywala. Efektem prac było zebranie blisko 20 worków drobnych śmieci – głownie opakowań po napojach oraz kilka odpadów typu wózki czy opony.

W przeciwieństwie do lat ubiegłych, zaledwie niewielki odsetek (szacunkowo około 3-5%) zebranych śmieci stanowiły odpady wędkarskie. Dominowały opakowania po napojach, z których większość została naniesiona i pozostawiona przez wody wezbraniowe rzeki Warty. Jedynie w rejonie mostów i nielicznych dzikich plaż, znaleziono znaczne skupiska aluminiowych puszek i szklanych butelek po napojach alkoholowych.

Fot. A. Grześkowiak
Dodano: 28-04-2022 przez ArturZapadły pierwsze rozstrzygnięcia w rywalizacji członków naszego Koła o tytuł Spławikowego Mistrza Koła 2022. W niedzielę 10 kwietnia br. na starcie I tury mistrzostw spławikowych, a zarazem pierwszego konkursu z cyklu Grand Prix Koła PZW nr 127 Śrem-Miasto, stawiło się 30 z 32 zgłoszonych wcześniej zawodników.

Zawody rozegrano na małym akwenie Zbiornika Śrem-Gaj A. Pomimo panującej przez cały miniony tydzień huśtawki pogodowej, aura podczas całego konkursu sprzyjała łowiącym, co przełożyło się na relatywnie przyzwoite wyniki jak na tą porę roku. Mocne otwarcie zanotował ubiegłoroczny spławikowy Mistrz Koła – kol. Janusz Ostrowski, który doskonale wykorzystał atut stanowiska otwierającego sektor A i złowił łącznie 5540 g.

Kliknij, aby przeczytać więcej …

Dodano: 14-04-2022 przez ArturPoczątkowo umiarkowane zadowolenie, a następnie frustracja i narastająca złość to uczucia, które towarzyszyły kilkunasto-osobowej ekipie aktywistów z Koła PZW nr 127 Śrem-Miasto, którzy przystąpili w sobotę 12 marca br. do wiosennego sprzątania brzegów Zbiornika Śrem-Gaj A. 

Prace rozpoczęto od sprzątania Małego Zalewu i północnego brzegu Zalewu Dużego (wzdłuż m. Psarskie) i tu zaskoczenie. Śmieci było w porównaniu z latami wcześniejszymi znacznie mniej, choć z przykrością należy przyznać, że blisko 1/3 z nich to nadal pozostałości po wędkarzach. Pozostałą część, jak zwykle zresztą, stanowiły pozostałości po libacjach alkoholowych i w nieco mniejszym stopniu niż w ubiegłych latach, odpady z cmentarza komunalnego.

Kliknij, aby przeczytać więcej …

Dodano: 13-03-2022 przez ArturPrzygruntowy przymrozek i gęsta mgła przywitały w niedzielę 10 października br., uczestników III edycji otwartych wędkarskich zawodów o „Puchar Burmistrza Śremu”. Tegoroczna rywalizacja odbywała się w dyscyplinie spinningowej, a areną zmagań był ponad 5-cio kilometrowy odcinek prawego brzegu rzeki Warty. Oprócz tytułowego pucharu, na najlepszych zawodników czekały cenne nagrody, wręczane osobiście przez Burmistrza Śremu – Pana Adama Lewandowskiego. Wśród pozostałych uczestników zawodów rozlosowano zestawy upominków wędkarskich.

O powodzeniu imprezy zadecydowała pomoc Gminy Śrem oraz wydatne wsparcie sponsorów, w tym sponsora głównego – TFP Sp. z o.o. – Producenta opakowań z tektury falistej, oraz pozostałych: producentów i dystrybutorów sprzętu wędkarskiego York i Delphin, producentów przynęt spinningowych Mamut Lures i Mytol oraz sklepu wędkarskiego Marco. Podziękowania należą się również kol. Markowi Wesołkowi, który w sposób dosłowny (wypieki) osłodził wędkarzom kilkugodzinną rywalizację.

Kliknij, aby przeczytać więcej …

Dodano: 12-10-2021 przez ArturW dniu 4 lipca 2021 r. na Jez. Cichowskim (Cichowo) odbyła się pierwsza odsłona rywalizacji o tytuł Spławikowego Mistrza Koła PZW nr 127 Śrem-Miasto 2021. W konkursie, będącym jednocześnie inauguracją tegorocznego cyklu Grand Prix, udział wzięło 24 wędkarzy.

Zarówno na pogodę, jak i na brania ryb na tym dość chimerycznym zbiorniku nie można było narzekać. Najlepszy tego dnia wędkarz startujący w sektorze C – kol. Marek Wesołek, złowił łącznie 8100 g ryb. Zwycięzca sektora A – kol. Dawid Nowak, zakończył zawody z wynikiem 6640 g, a najlepszy w sektorze B – kol. Eugeniusz Grześkowiak – 4550 g.

Kliknij, aby przeczytać więcej …

Dodano: 08-07-2021 przez ArturPierwsze, organizowane w 2021 r. przez Zarząd Koła PZW nr 127 Śrem-Miasto zawody wędkarskie, skierowane były do emerytów i rencistów. W sobotę 12 czerwca na łowisku karpiowym w Dobczynie do rywalizacji przystąpiło zaledwie 12 zawodników. Ryby i tym razem nie „rozpieszczały” wędkarzy, a udany hol karpia zaliczyły tylko 2 osoby.

Kliknij, aby przeczytać więcej …

Dodano: 23-06-2021 przez ArturPrzeprowadzone w sobotę 20 marca pierwsze w bieżącym sezonie sprzątanie brzegów Zbiornika Śrem-Gaj A, tradycyjnie  zakończyło się uzbieraniem kilkunastu worków odpadów różnego pochodzenia. Jednak co znamienne, regularnie z roku na rok maleje udział odpadów pochodzenia wędkarskiego.

Rośnie natomiast liczba opakowań po napojach alkoholowych pozostawionych wzdłuż głównych ciągów komunikacyjnych.

Kliknij, aby przeczytać więcej …

Dodano: 21-03-2021 przez ArturNa skróty ....
Sprzedaż zezwoleń
Partnerzy
ŚREM.pl
Śrem.pl

WIADOMOŚCI ŚREMSKIE
Srem.org.pl

TYDZIEŃ ZIEMI ŚREMSKIEJ
Tydzien.net.pl

Polski Związek Wędkarski Okręg Poznań
pzw.poznan.pl

Polski Związek Wędkarski
pzw.org.pl

Państwowa Straż Rybacka
PSR.POZNAN.ibip.pl

Facebook
PogodaFacebook

Likebox Slider Pro for WordPress