Menu Główne
Rezerwacja łowisk
Strefa Wędkarza
Straż Rybacka
Widzisz objawy kłusownictwa, nie wahaj się zadzwoń i zawiadom Straż Rybacką lub Policje.

Społeczna Straż Rybacka:
Tel. 502 287 472

Państwowa Straż Rybacka:
Tel. 512 260 505
Strona w standardach ...
Strona kompatybilna z przeglądarkami

z przeglądarką Internet Explorer mogą występować problemy z wyświetlaniem treści, dlatego zalecamy korzystać z powyższych.
Wybierz kategorie:  WSZYSTKIE  |  OGŁOSZENIA  |  RELACJE  |  ARTYKUŁY

W sobotę 16 listopada 2019 r. 13-sto osobowa grupa wędkarzy z Koła PZW nr 127 Śrem-Miasto, przystąpiła do ostatniej już w tym roku, akcji sprzątania brzegów Zbiornika Śrem-Gaj A. Była to jednocześnie ostatnia plenerowa okazja do wspólnej rozmowy i podsumowań przy ognisku.

Kliknij, aby przeczytać więcej …

Dodano: 18-11-2019 przez ArturUroczyste obchody 101 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, rozpoczęły się w Śremie (poniedziałek 11 listopada br.) uroczystą Mszą Świętą w kościele garnizonowym. Wśród uczestników Święta Niepodległości – najważniejszego święta państwowego – nie mogło zabraknąć pocztu sztandarowego Koła PZW nr 127 Śrem-Miasto.

Kliknij, aby przeczytać więcej …

Dodano: 13-11-2019 przez ArturKażdego roku, sezon jesienno-zimowy jest okresem wzmożonej aktywności kłusowniczej. W dniu 10 listopada br. w godzinach przedpołudniowych, strażnicy Społecznej Straży Rybackiej Grupy Śrem, w porozumieniu z Państwową Strażą Rybacką i po wcześniejszym powiadomieniu Komendy Powiatowej Policji w Śremie, podjęli interwencję mającą na celu likwidację kłusowniczych sieci rybackich na starorzeczu „Ustalka” w pobliżu miejscowości Orkowo.

Szybko i sprawnie przeprowadzona akcja pozwoliła na uwolnienie zaplątanych w sieci ryb, głównie leszczy, linów i okoni. Wszystkie ryby wróciły do wody w dobrej kondycji.

Zlikwidowano łącznie blisko 100 m, rozstawionych w poprzek starorzecza sieci. Warto w tym miejscu przypomnieć, że zgodnie z wydaną na podstawie ustawy o rybactwie śródlądowym Uchwałą nr 3052/2016 Zarządu Województwa Wielkopolskiego z dnia 29 grudnia 2016 r., starorzecze „Ustalka” w obwodzie rybackim Warty nr 6 (w 284 km rzeki), stanowi całoroczny obręb ochronny – wyłączony zarówno z gospodarczego, jak i amatorskiego połowu ryb. 

Dodano: 11-11-2019 przez ArturMiesiąc maj br. obfitował w wędkarskie wydarzenia sportowe. Nasi wędkarze uczestniczyli w trzech konkursach okręgowych rangi mistrzowskiej. Oprócz organizowanej przez nasze Koło I tury Spinningowych Brzegowych Mistrzostw Okręgu, którym poświęcono już na naszych stronach obszerną relację, wędkarze z Koła Śrem-Miasto uczestniczyli w Okręgowych Spławikowych Mistrzostwach Weteranów (kat. +55 i + 65) oraz II turze Młodzieżowych Mistrzostw Okręgu w kat. U-15 i U-20.

Kliknij, aby przeczytać więcej …

Dodano: 30-05-2019 przez ArturSpektakularnym sukcesem zakończył się występ naszej reprezentacji w drużynowych Mistrzostwach Rejonu V. W rozegranych w dniu 12 maja 2019 r. na Jez. Lubiatówko zawodach spławikowych wzięli udział koledzy mający już na swoim koncie sukcesy w zawodach rangi okręgowej: Adam Andrzejczak, Mikołaj Dudek i najbardziej utytułowany nasz zawodnik – Janusz Ostrowski.

Kliknij, aby przeczytać więcej …

Dodano: 17-05-2019 przez ArturW dniu 4 maja br. Koło PZW nr 127 Śrem-Miasto, było organizatorem I tury Spinningowych Brzegowych Mistrzostw Okręgu PZW w Poznaniu 2019. Zawody rozegrano w 2 kategoriach wiekowych; senior i junior. Pomimo długiego weekendu frekwencja względnie dopisała. Do rywalizacji przystąpiło 61 z 65 zgłoszonych zawodników. O czołowych miejscach w końcowej klasyfikacji, tradycyjnie zadecydowały bonusy w postaci boleni i szczupaków.

Kliknij, aby przeczytać więcej …

Dodano: 05-05-2019 przez ArturTrzecim miejscem w klasyfikacji drużynowej zakończył się występ naszych seniorów  w składzie Janusz Ostrowski, Mikołaj Dudek i Artur Grześkowiak, w cyklicznym Pucharze Rejonu V. Zawody rozegrane zostały w dniu 28 kwietnia 2019 r. na Małym Zalewie w Śremie.

Kliknij, aby przeczytać więcej …

Dodano: 05-05-2019 przez ArturNa skróty ....
Sprzedaż zezwoleń
Partnerzy
ŚREM.pl
Śrem.pl

WIADOMOŚCI ŚREMSKIE
Srem.org.pl

TYDZIEŃ ZIEMI ŚREMSKIEJ
Tydzien.net.pl

Polski Związek Wędkarski Okręg Poznań
pzw.poznan.pl

Polski Związek Wędkarski
pzw.org.pl

Państwowa Straż Rybacka
PSR.POZNAN.ibip.pl

PogodaZnajdz nas na nk.pl ...

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress