Menu Główne
Rezerwacja łowisk
Strefa Wędkarza
Straż Rybacka
Widzisz objawy kłusownictwa, nie wahaj się zadzwoń i zawiadom Straż Rybacką lub Policje.

Społeczna Straż Rybacka:
Tel. 502 287 472

Państwowa Straż Rybacka:
Tel. 512 260 505
Strona w standardach ...
Strona kompatybilna z przeglądarkami

z przeglądarką Internet Explorer mogą występować problemy z wyświetlaniem treści, dlatego zalecamy korzystać z powyższych.
Wybierz kategorie:  WSZYSTKIE  |  OGŁOSZENIA  |  RELACJE  |  ARTYKUŁY

Przeprowadzone w sobotę 20 marca pierwsze w bieżącym sezonie sprzątanie brzegów Zbiornika Śrem-Gaj A, tradycyjnie  zakończyło się uzbieraniem kilkunastu worków odpadów różnego pochodzenia. Jednak co znamienne, regularnie z roku na rok maleje udział odpadów pochodzenia wędkarskiego.

Rośnie natomiast liczba opakowań po napojach alkoholowych pozostawionych wzdłuż głównych ciągów komunikacyjnych.

Kliknij, aby przeczytać więcej …

Dodano: 21-03-2021 przez ArturW ostatnich w bieżącym sezonie wędkarskim spławikowo-gruntowych zawodach Koła PZW nr 127 Śrem-Miasto udział wzięło 21 zawodników. Konkurs rozegrany został na jez. Żelazno w niedzielę 11 października br. Zgodnie z wcześniejszymi założeniami, biorący w nim udział wędkarze mogli korzystać jedynie z tradycyjnych przynęt roślinnych.

Kliknij, aby przeczytać więcej …

Dodano: 12-10-2020 przez ArturW niedzielę 4 października zapadły ostateczne rozstrzygnięcia w rywalizacji o tytuł Mistrza Koła PZW nr 127 Śrem-Miasto za rok 2020 w dyscyplinie spławikowej. Druga, a zarazem ostatnia tura zawodów, odbyła się na prawym brzegu śremskiego odcinka Warty. Pomimo wyjątkowo nieprzyjemnej aury, żaden z wędkarzy nie zszedł z wody „o kiju”, chociaż uzyskane wyniki nie były imponujące. Spławikowym Mistrzem Koła 2020 został ostatecznie kol. Janusz Ostrowski, który wygrał swoje sektory w obu rozegranych turach. Obronił tym samym tytuł zdobyty w roku ubiegłym. Pierwszym wicemistrzem Koła został kol. Mikołaj Dudek z 3 punktami sektorowymi, a trzecie miejsce na podium przypadło w udziale kol. Arturowi  Grześkowiakowi – 4 pkt sektorowe.

Kliknij, aby przeczytać więcej …

Dodano: 11-10-2020 przez ArturZdobyciem tytułu I Wicemistrzów Rejonu V zakończył się występ spinningowej reprezentacji naszego Koła w zorganizowanych przez Koło PZW nr 30 „GUĆ” Nowe Miasto w dniu 27 września br. na rzece Warcie – Spinningowych Drużynowych Mistrzostw Rejonu V. Kliknij, aby przeczytać więcej …

Dodano: 28-09-2020 przez ArturŚrednio udany występ zanotowała reprezentacja naszego Koła w rozegranym w niedzielę 20 września br. Trójmeczu Kół: Śrem-Odlewnik, Śrem-Miasto, Środa-Miasto. Zawody dzięki uprzejmości kolegów z Koła PZW nr 130 Środa Wielkopolska, odbywały się na Jeziorze Średzkim (Zb. Środa), a ich rozpoczęcie i zakończenie w udostępnionej na potrzeby Trójmeczu stanicy wędkarskiej.

„Złotko” – tuż przed wypuszczeniem

Kliknij, aby przeczytać więcej …

Dodano: 21-09-2020 przez ArturW niedzielę 13 września na jeziorach mełpińskich (Mełpin Duży i Mełpin Mały) wędkarze naszego Koła rywalizowali w II i zarazem ostatniej turze Feederowych Mistrzostw Koła 2020. Podobnie jak w rozgrywanej na rzece Warcie I turze zawodów, wędkarze rywalizowali w trzech sektorach. Pomimo doskonałej aury ryby nie dopisały. Uzyskano zaledwie dwa wyniki powyżej 2 kg, a czterech wędkarzy zeszło z wody „o kiju”. Ostatecznie tytuł pierwszego feederowego Mistrza Koła przypadł w udziale kol. Arturowi Grześkowiakowi – 2 pkt sektorowe i waga łączna 5530 g. Tytuł I Wicemistrza Koła kol. Markowi Szalonemu – 3 pkt sektorowe i waga 3720 g, a II Wicemistrza Koła kol. Bogdanowi Marciniakowi – 4 pkt. sektorowe i waga 3390 g. W czołówce klasyfikacji generalnej znaleźli się jeszcze koledzy Roman Bruczyński – 4 pkt. – waga 2010 g oraz Henryk Siejak – 6 pkt. – waga 1910 g.

Kliknij, aby przeczytać więcej …

Dodano: 20-09-2020 przez Artur12 września 2020 r. grupa wędkarzy Koła PZW nr 127 Śrem-Miasto, wsparta przez kolegę z Koła PZW nr 4 w Czempiniu, przeprowadziła akcję sprzątania prawego brzegu rzeki Warty na odcinku miejskim w Śremie. Akcja została zorganizowana w ramach zainicjowanego przez Fundację Ratuj Ryby – „VI Sprzątania brzegów Warty od źródeł do ujścia”.

W zebranych śmieciach nie dominowały tym razem odpady pochodzące od wędkarzy. W większości były to pozostawione w międzywalu opakowania po napojach alkoholowych. W akcji, której patronem było m.in. Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie, obok wspomnianego wcześniej kol. Macieja, udział wzięli: Adam Andrzejczak, Mikołaj Dudek, Jakub Ronke, Patryk Woźniak, Rafał Średnicki i Artur Grześkowiak z córką Olgą. Koordynatorem akcji w naszym kole był kol. Adam Andrzejczak.

Dodano: 16-09-2020 przez ArturNa skróty ....
Sprzedaż zezwoleń
Partnerzy
ŚREM.pl
Śrem.pl

WIADOMOŚCI ŚREMSKIE
Srem.org.pl

TYDZIEŃ ZIEMI ŚREMSKIEJ
Tydzien.net.pl

Polski Związek Wędkarski Okręg Poznań
pzw.poznan.pl

Polski Związek Wędkarski
pzw.org.pl

Państwowa Straż Rybacka
PSR.POZNAN.ibip.pl

PogodaZnajdz nas na nk.pl ...

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress