Menu Główne
Strefa Wędkarza
Straż Rybacka
Widzisz objawy kłusownictwa, nie wahaj się zadzwoń i zawiadom Straż Rybacką lub Policje.

Społeczna Straż Rybacka:
Tel. 502 287 472

Państwowa Straż Rybacka:
Tel. 512 260 505
Strona w standardach ...
Strona kompatybilna z przeglądarkami

z przeglądarką Internet Explorer mogą występować problemy z wyświetlaniem treści, dlatego zalecamy korzystać z powyższych.
Wybierz kategorie:  WSZYSTKIE  |  OGŁOSZENIA  |  RELACJE  |  ARTYKUŁY

W dniu 23 września 2018 r. na rzece Warcie w Śremie, rozegrano Drużynowe Spinningowe Mistrzostwa Rejonu V – 2018. W zawodach wzięło udział 12 trzyosobowych drużyn, reprezentujących Koła naszego rejonu. Zawodnicy rywalizowali na żywej rybie, w trzech sektorach, wyznaczonych po obu stronach rzeki. Stawką zawodów były tytuły drużynowych Mistrzów i Wicemistrzów Rejonu V. Na zwycięzcę klasyfikacji indywidualnej czekał też tytuł Indywidualnego Mistrza Rejonu V w dyscyplinie spinningowej i kwalifikacja do przyszłorocznych Spinningowych Mistrzostw Okręgu PZW w Poznaniu.

Tym razem, miejski odcinek Warty okazał się przychylny dla wędkarzy, złowiono łącznie 126 ryb, głównie okoni, dla których organizatorzy na czas zawodów podnieśli wymiar ochronny do 20 cm. Z wody bez ryby zeszło tylko 6 zawodników, co jak na zawody spinningowe należy uznać za doskonały wynik.

 

Kliknij, aby przeczytać więcej …

Dodano: 28-09-2018 przez ArturW dniu 16 września 2018 r. na Zbiorniku Jeżewo, 24 członków Koła PZW nr 127 Śrem-Miasto, po raz pierwszy rywalizowało o Puchar Prezesa naszego Koła. Z założenia konkurs miał stanowić symboliczne podsumowanie i zakończenie tegorocznych zmagań z rybami spokojnego żeru. W celu podkreślenia towarzyskiego charakteru zawodów, a także wyróżnienia na tle pozostałych, przyjęto formułę rozgrywania go metodami gruntowymi. Miał także stanowić alternatywę dla wędkarzy specjalizujących się w tych metodach połowu, którzy do tej pory nie mieli szansy na prezentację swoich umiejętności.  Była to jednocześnie okazja do zapolowania na największą rybę sezonu w kategorii ryb spokojnego żeru.    

Tym razem jednak duże okazy nie były chętne do współpracy, a na haczykach meldowały się głównie leszczyki, krąpie oraz nieliczne płotki. Łącznie w całych zawodach zawodach złowiono blisko 91 kg ryb, co daje średnią 3,78 kg na jednego wędkarza. Najwyższy wynik uzyskano w sektorze A. Łowiący na tzw. „otworku” kolega Stanisław Galewski (fot.) uzyskał najlepszy wynik zawodów – 8170 g, tym samym wygrał pierwszą odsłonę – miejmy nadzieję cyklicznego – konkursu o „Puchar Prezesa Koła PZW nr 127 Śrem-Miasto”. Niewiele niższe wyniki uzyskano w sektorach B i C. Zwycięzca pierwszego z nich uzyskał 7550 g, a najlepszy wynik w sektorze C to 8050 g. Zwycięzcom gratulujemy i już zapraszamy na kolejne odsłony konkursu. 

Dodano: 20-09-2018 przez ArturW dniach 13-15 lipca 2018 r. na Zbiorniku Szymanowice k/Klimontowa w powiecie sandomierskim odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w kat. wiekowych U-20 i U-15. Całkiem przyzwoity występ w tych zawodach odnotowali trzej nasi młodzieżowcy: Adam Andrzejczak, Mateusz Dopierała i Mikołaj Dudek (wszyscy w kat. U-20).

Dla całej trójki był to debiut w imprezie tej rangi, a na możliwość startu zapracowali sobie doskonałymi występami w sezonie 2017 i 2018. Nieznana woda, zupełnie odmienny od wielkopolskich wód rybostan i warunki łowienia zapowiadały bardzo trudną walkę, ale nastawienie naszych juniorów do występu było od początku przygotowań bardzo pozytywne.

Kliknij, aby przeczytać więcej …

Dodano: 31-07-2018 przez ArturW dniu 16 czerwca br. na terenie śremskiej Mariny odbywało się szereg imprez kulturalnych i sportowych związanych z Oficjalnym Otwarciem Sezonu Wodnego na Wielkiej Pętli Wielkopolski. Obchody odbywały się z m.in. z inicjatywy Burmistrza Śremu i Unii Gospodarczej Regionu Śremskiego pod patronatem Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Hasło przewodnie obchodów brzmiało „Warta warta poznania”.

Kliknij, aby przeczytać więcej …

Dodano: 20-06-2018 przez ArturReprezentacja młodzieżowa Koła PZW nr 127 Śrem-Miasto w składzie: Adam Andrzejczak, Mateusz Dopierała i Mikołaj Dudek, broniła w niedzielę 17 czerwca 218 r. zdobytego w ubiegłym roku tytułu Drużynowych Młodzieżowych Mistrzów Rejonu – wówczas jeszcze rejonu X. Rywalizacja odbywała się w trzech sektorach wyznaczonych na dużym akwenie Zbiornika Śrem-Gaj A. Na starcie stawiło się łącznie 11 trzyosobowych drużyn, reprezentujących Koła Rejonu V. Organizatorem zawodów z uwagi na ubiegłoroczne zwycięstwo było Koło PZW nr 127 Śrem-Miasto.

Młodzieżowi Mistrzowie Rejonu V – 2018

Kliknij, aby przeczytać więcej …

Dodano: 19-06-2018 przez Artur10 czerwca 2018 r. na rzece Warcie w Śremie rozegrano II turę Spławikowych Mistrzostw Koła 2018. O tytuły mistrzowskie i wicemistrzowskie walczyło 26 wędkarzy. W większości byli to uczestnicy I tury zawodów z zachowanymi szansami na wysoka pozycję w klasyfikacji generalnej.

Kliknij, aby przeczytać więcej …

Dodano: 19-06-2018 przez ArturNiemal 80 dzieci wzięło udział w zorganizowanym w dniu 3 czerwca 2018 r. przez Koło PZW nr 127 Śrem-Miasto – WĘDKARSKIM DNIU DZIECKA – 2018. Największa impreza wędkarska dla dzieci w regionie już na stałe wpisała się w kalendarz obchodów tego święta. Podobnie jak w latach wcześniejszych w rywalizacji wędkarskiej na Małym i Dużym Zalewie, brały udział dzieci w wieku od 5 do 13 lat. Zbiórkę uczestników zaplanowano na godzinę 8.00 przy wiacie wędkarskiej. Po rozlosowaniu stanowisk i rozdaniu „startowych wyprawek” (soków i owoców), dzieci wraz z opiekunami udały się na łowisko. Rywalizacja rozpoczęła się o godz. 9.00 przy wyjątkowo sprzyjającej aurze i w doskonałej atmosferze.

Kliknij, aby przeczytać więcej …

Dodano: 07-06-2018 przez ArturNa skróty ....
Sprzedarz zezwoleń
Partnerzy
ŚREM.pl
Śrem.pl

WIADOMOŚCI ŚREMSKIE
Srem.org.pl

TYDZIEŃ ZIEMI ŚREMSKIEJ
Tydzien.net.pl

Polski Związek Wędkarski Okręg Poznań
pzw.poznan.pl

Polski Związek Wędkarski
pzw.org.pl

Państwowa Straż Rybacka
PSR.POZNAN.ibip.pl

PogodaZnajdz nas na nk.pl ...

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress