Menu Główne
Rezerwacja łowisk
Strefa Wędkarza
Straż Rybacka
Widzisz objawy kłusownictwa, nie wahaj się zadzwoń i zawiadom Straż Rybacką lub Policje.

Społeczna Straż Rybacka:
Tel. 502 287 472

Państwowa Straż Rybacka:
Tel. 512 260 505
Strona w standardach ...
Strona kompatybilna z przeglądarkami

z przeglądarką Internet Explorer mogą występować problemy z wyświetlaniem treści, dlatego zalecamy korzystać z powyższych.
Wybierz kategorie:  WSZYSTKIE  |  OGŁOSZENIA  |  RELACJE  |  ARTYKUŁY

Przygruntowy przymrozek i gęsta mgła przywitały w niedzielę 10 października br., uczestników III edycji otwartych wędkarskich zawodów o „Puchar Burmistrza Śremu”. Tegoroczna rywalizacja odbywała się w dyscyplinie spinningowej, a areną zmagań był ponad 5-cio kilometrowy odcinek prawego brzegu rzeki Warty. Oprócz tytułowego pucharu, na najlepszych zawodników czekały cenne nagrody, wręczane osobiście przez Burmistrza Śremu – Pana Adama Lewandowskiego. Wśród pozostałych uczestników zawodów rozlosowano zestawy upominków wędkarskich.

O powodzeniu imprezy zadecydowała pomoc Gminy Śrem oraz wydatne wsparcie sponsorów, w tym sponsora głównego – TFP Sp. z o.o. – Producenta opakowań z tektury falistej, oraz pozostałych: producentów i dystrybutorów sprzętu wędkarskiego York i Delphin, producentów przynęt spinningowych Mamut Lures i Mytol oraz sklepu wędkarskiego Marco. Podziękowania należą się również kol. Markowi Wesołkowi, który w sposób dosłowny (wypieki) osłodził wędkarzom kilkugodzinną rywalizację.

Kliknij, aby przeczytać więcej …

Dodano: 12-10-2021 przez ArturW dniu 4 lipca 2021 r. na Jez. Cichowskim (Cichowo) odbyła się pierwsza odsłona rywalizacji o tytuł Spławikowego Mistrza Koła PZW nr 127 Śrem-Miasto 2021. W konkursie, będącym jednocześnie inauguracją tegorocznego cyklu Grand Prix, udział wzięło 24 wędkarzy.

Zarówno na pogodę, jak i na brania ryb na tym dość chimerycznym zbiorniku nie można było narzekać. Najlepszy tego dnia wędkarz startujący w sektorze C – kol. Marek Wesołek, złowił łącznie 8100 g ryb. Zwycięzca sektora A – kol. Dawid Nowak, zakończył zawody z wynikiem 6640 g, a najlepszy w sektorze B – kol. Eugeniusz Grześkowiak – 4550 g.

Kliknij, aby przeczytać więcej …

Dodano: 08-07-2021 przez ArturPierwsze, organizowane w 2021 r. przez Zarząd Koła PZW nr 127 Śrem-Miasto zawody wędkarskie, skierowane były do emerytów i rencistów. W sobotę 12 czerwca na łowisku karpiowym w Dobczynie do rywalizacji przystąpiło zaledwie 12 zawodników. Ryby i tym razem nie „rozpieszczały” wędkarzy, a udany hol karpia zaliczyły tylko 2 osoby.

Kliknij, aby przeczytać więcej …

Dodano: 23-06-2021 przez ArturPrzeprowadzone w sobotę 20 marca pierwsze w bieżącym sezonie sprzątanie brzegów Zbiornika Śrem-Gaj A, tradycyjnie  zakończyło się uzbieraniem kilkunastu worków odpadów różnego pochodzenia. Jednak co znamienne, regularnie z roku na rok maleje udział odpadów pochodzenia wędkarskiego.

Rośnie natomiast liczba opakowań po napojach alkoholowych pozostawionych wzdłuż głównych ciągów komunikacyjnych.

Kliknij, aby przeczytać więcej …

Dodano: 21-03-2021 przez ArturW ostatnich w bieżącym sezonie wędkarskim spławikowo-gruntowych zawodach Koła PZW nr 127 Śrem-Miasto udział wzięło 21 zawodników. Konkurs rozegrany został na jez. Żelazno w niedzielę 11 października br. Zgodnie z wcześniejszymi założeniami, biorący w nim udział wędkarze mogli korzystać jedynie z tradycyjnych przynęt roślinnych.

Kliknij, aby przeczytać więcej …

Dodano: 12-10-2020 przez ArturW niedzielę 4 października zapadły ostateczne rozstrzygnięcia w rywalizacji o tytuł Mistrza Koła PZW nr 127 Śrem-Miasto za rok 2020 w dyscyplinie spławikowej. Druga, a zarazem ostatnia tura zawodów, odbyła się na prawym brzegu śremskiego odcinka Warty. Pomimo wyjątkowo nieprzyjemnej aury, żaden z wędkarzy nie zszedł z wody „o kiju”, chociaż uzyskane wyniki nie były imponujące. Spławikowym Mistrzem Koła 2020 został ostatecznie kol. Janusz Ostrowski, który wygrał swoje sektory w obu rozegranych turach. Obronił tym samym tytuł zdobyty w roku ubiegłym. Pierwszym wicemistrzem Koła został kol. Mikołaj Dudek z 3 punktami sektorowymi, a trzecie miejsce na podium przypadło w udziale kol. Arturowi  Grześkowiakowi – 4 pkt sektorowe.

Kliknij, aby przeczytać więcej …

Dodano: 11-10-2020 przez ArturZdobyciem tytułu I Wicemistrzów Rejonu V zakończył się występ spinningowej reprezentacji naszego Koła w zorganizowanych przez Koło PZW nr 30 „GUĆ” Nowe Miasto w dniu 27 września br. na rzece Warcie – Spinningowych Drużynowych Mistrzostw Rejonu V. Kliknij, aby przeczytać więcej …

Dodano: 28-09-2020 przez ArturNa skróty ....
Sprzedaż zezwoleń
Partnerzy
ŚREM.pl
Śrem.pl

WIADOMOŚCI ŚREMSKIE
Srem.org.pl

TYDZIEŃ ZIEMI ŚREMSKIEJ
Tydzien.net.pl

Polski Związek Wędkarski Okręg Poznań
pzw.poznan.pl

Polski Związek Wędkarski
pzw.org.pl

Państwowa Straż Rybacka
PSR.POZNAN.ibip.pl

PogodaZnajdz nas na nk.pl ...

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress