Menu Główne
Rezerwacja łowisk
Strefa Wędkarza
Straż Rybacka
Widzisz objawy kłusownictwa, nie wahaj się zadzwoń i zawiadom Straż Rybacką lub Policje.

Społeczna Straż Rybacka:
Tel. 502 287 472

Państwowa Straż Rybacka:
Tel. 512 260 505
Strona w standardach ...
Strona kompatybilna z przeglądarkami

z przeglądarką Internet Explorer mogą występować problemy z wyświetlaniem treści, dlatego zalecamy korzystać z powyższych.
Wybierz kategorie:  WSZYSTKIE  |  OGŁOSZENIA  |  RELACJE  |  ARTYKUŁY

Zarząd PZW Okręgu w Poznaniu serdecznie zaprasza wszystkich Wędkarzy wraz z rodzinami i gronem przyjaciół na Uroczystą Mszę Świętą w intencji Wielkopolskich Wędkarzy.

Nabożeństwo zostanie odprawione w dniu 23 marca 2019 roku o godzinie 18.30 w Kościele Parafialnym p.w. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Poznaniu na osiedlu Bolesława Śmiałego 122. Msza Święta będzie celebrowana przez Kapelana Wielkopolskich Wędkarzy księdza Waldemara Kasprzaka.

Istnieje możliwość zabrania sprzętu wędkarskiego który, tradycyjnie już, zostanie poświęcony podczas Mszy Świętej.

Źródło: www.poznan.pzw.org.pl

Dodano: 12-03-2019 przez ArturDodano: 12-03-2019 przez ArturW związku z licznymi zapytaniami o zmiany w Regulaminie Amatorskiego Połowu Ryb, publikujemy aktualny tekst jednolity dokumentu w wersji PDF. Aktualna wersja Regulaminu weszła w życie z dniem 1 stycznia 2018 r., na mocy Uchwały Nr 204 Zarządu Głównego Polskiego Związku Wędkarskiego z dnia 26.08.2017 r. Dokument można pobrać klikając obraz zamieszczony poniżej.

źródło: www.pzw.org.pl

Treść regulaminu dostępna jest również w zakładce „Do pobrania” oraz bezpośrednio na stronie głównej Koła.

Dodano: 11-03-2019 przez ArturOd 2018 roku pod opieką Koła PZW nr 127 Śrem-Miasto znajdują się cztery ogólnodostępne łowiska PZW: część obwodu rybackiego rzeki Warty nr 6, Zbiornik Śrem-Gaj A, Staw w Parku Miejskim im. Powstańców Wielkopolskich 1918-1919 w Śremie i staw przy ul. Piłsudskiego – tzw. „Staw na Drugim Moście”. W minionym roku, zarybienia prowadzone przez ichtiologów PZW Okręgu w Poznaniu w obecności przedstawicieli naszego Koła, przeprowadzono w kilku turach: dwóch wiosennych (maj) i 5 jesiennych (październik-listopad). 

Kliknij, aby przeczytać więcej …

Dodano: 23-01-2019 przez ArturZarząd Koła PZW nr 127 Śrem-Miasto informuje, że użytkowany przez PZW Okręg w Poznaniu staw o pow. ca 1,25 ha, położony przy ulicy Piłsudskiego w Śremie (naprzeciw Parku Miejskiego im. Powst. Wlkp. 1918-1919) – tzw. Staw na Drugim Moście, jest podobnie jak w roku ubiegłym wodą ogólnodostępną dla wędkarzy posiadających zezwolenie na amatorski połów ryb na wodach ogólnodostępnych PZW Okręgu w Poznaniu. Z uwagi jednak na brak stawu w wykazie zamieszczonym w aktualnie obowiązującym druku zezwolenia, każdy wędkarz łowiący na ww. akwenie, zobowiązany jest dodatkowo do posiadania Wydanego przez Zarząd Okręgu uzupełnienia do zezwolenia na rok 2019. W uzupełnieniu tym, po jego wydrukowaniu, należy wpisać numer otrzymanego zezwolenia głównego na amatorski połów ryb na rok 2019. Wzór druku dostępny jest na stronie PZW Okręgu w Poznaniu, link; uzupełnienie zezwolenia. 

Uzupełnienie do zezwolenia ważne jest tylko w zezwoleniem głównym – wydanym przez PZW Okręg w Poznaniu.

Przypominamy, że na zbiorniku obowiązują zasady Regulaminu Amatorskiego Połowu Ryb PZW oraz bezwzględny zakaz stosowania środków pływających do celów wędkarskich. Wędkarz zobowiązany jest do prowadzenia rejestru amatorskiego połowu ryb.

Wzór rejestru wraz z opisem i instrukcją, dostępny jest na stronach www PZW Okręgu w Poznaniu – link; rejestr połowu.

LOKALIZACJA ZBIORNIKA

Dodano: 04-01-2019 przez ArturKoleżanki i koledzy wędkarze, nowy rok to także nowy sezon sportowy. Zarząd Koła PZW nr 127 Śrem-Miasto dokłada wszelkich starań, aby w miarę możliwości uatrakcyjnić przeprowadzane corocznie zawody wędkarskie dla swoich członków. W tym roku na próbę, wprowadzamy dodatkowy konkurs na największą rybę złowioną w ciągu całego cyklu Grand Prix. Konkurs prowadzony będzie w 2 odrębnych kategoriach: największa ryba sezonu złowiona metodą spławikową lub gruntową oraz największa ryba sezonu złowiona metodą spinningową. W przypadku metody spławikowej lub gruntowej o zwycięstwie decydować będzie waga ryby, w metodzie spinningowej – długość w cm. Cenne nagrody rzeczowe zostaną wręczone na koniec sezonu. Łowca największej ryby w każdym z konkursów GPX oraz w konkursie dla emerytów i rencistów, zostanie uhonorowany pamiątkowym medalem. 

Kliknij, aby przeczytać więcej …

Dodano: 12-01-2018 przez ArturW dniu 7 stycznia 2018 r. w sali widowiskowej Spółdzielni Mieszkaniowej w Śremie, odbyło się Walne Zgromadzenie Sprawozdawcze Członków Koła PZW nr 127 Śrem-Miasto za rok 2017. Tegoroczne spotkanie miało wyjątkowy charakter z uwagi na uroczyste nadanie sztandaru naszego Koła.  

Kliknij, aby przeczytać więcej …

Dodano: 10-01-2018 przez ArturNa skróty ....
Sprzedaż zezwoleń
Partnerzy
ŚREM.pl
Śrem.pl

WIADOMOŚCI ŚREMSKIE
Srem.org.pl

TYDZIEŃ ZIEMI ŚREMSKIEJ
Tydzien.net.pl

Polski Związek Wędkarski Okręg Poznań
pzw.poznan.pl

Polski Związek Wędkarski
pzw.org.pl

Państwowa Straż Rybacka
PSR.POZNAN.ibip.pl

PogodaZnajdz nas na nk.pl ...

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress