Menu Główne
Rezerwacja łowisk
Strefa Wędkarza
Straż Rybacka
Widzisz objawy kłusownictwa, nie wahaj się zadzwoń i zawiadom Straż Rybacką lub Policje.

Społeczna Straż Rybacka:
Tel. 502 287 472

Państwowa Straż Rybacka:
Tel. 512 260 505
Strona w standardach ...
Strona kompatybilna z przeglądarkami

z przeglądarką Internet Explorer mogą występować problemy z wyświetlaniem treści, dlatego zalecamy korzystać z powyższych.
Wybierz kategorie:  WSZYSTKIE  |  OGŁOSZENIA  |  RELACJE  |  ARTYKUŁY

Przygruntowy przymrozek i gęsta mgła przywitały w niedzielę 10 października br., uczestników III edycji otwartych wędkarskich zawodów o „Puchar Burmistrza Śremu”. Tegoroczna rywalizacja odbywała się w dyscyplinie spinningowej, a areną zmagań był ponad 5-cio kilometrowy odcinek prawego brzegu rzeki Warty. Oprócz tytułowego pucharu, na najlepszych zawodników czekały cenne nagrody, wręczane osobiście przez Burmistrza Śremu – Pana Adama Lewandowskiego. Wśród pozostałych uczestników zawodów rozlosowano zestawy upominków wędkarskich.

O powodzeniu imprezy zadecydowała pomoc Gminy Śrem oraz wydatne wsparcie sponsorów, w tym sponsora głównego – TFP Sp. z o.o. – Producenta opakowań z tektury falistej, oraz pozostałych: producentów i dystrybutorów sprzętu wędkarskiego York i Delphin, producentów przynęt spinningowych Mamut Lures i Mytol oraz sklepu wędkarskiego Marco. Podziękowania należą się również kol. Markowi Wesołkowi, który w sposób dosłowny (wypieki) osłodził wędkarzom kilkugodzinną rywalizację.

Kliknij, aby przeczytać więcej …

Dodano: 12-10-2021 przez ArturInformujemy, że na podstawie zaleceń Zarządu Głównego PZW w Warszawie, związanych z „IV etapem luzowania obostrzeń związanych z epidemią”, w dniu 2 czerwca br. Prezydium Zarządu PZW Okręgu w Poznaniu podjęło uchwałę nr 167/20 w sprawie organizacji zawodów i innych imprez sportowych przez Koła PZW, dopuszczającą możliwość organizacji zawodów wędkarskich z następującymi obostrzeniami:

Kliknij, aby przeczytać więcej …

Dodano: 12-06-2020 przez ArturKażdego roku, sezon jesienno-zimowy jest okresem wzmożonej aktywności kłusowniczej. W dniu 10 listopada br. w godzinach przedpołudniowych, strażnicy Społecznej Straży Rybackiej Grupy Śrem, w porozumieniu z Państwową Strażą Rybacką i po wcześniejszym powiadomieniu Komendy Powiatowej Policji w Śremie, podjęli interwencję mającą na celu likwidację kłusowniczych sieci rybackich na starorzeczu „Ustalka” w pobliżu miejscowości Orkowo.

Szybko i sprawnie przeprowadzona akcja pozwoliła na uwolnienie zaplątanych w sieci ryb, głównie leszczy, linów i okoni. Wszystkie ryby wróciły do wody w dobrej kondycji.

Zlikwidowano łącznie blisko 100 m, rozstawionych w poprzek starorzecza sieci. Warto w tym miejscu przypomnieć, że zgodnie z wydaną na podstawie ustawy o rybactwie śródlądowym Uchwałą nr 3052/2016 Zarządu Województwa Wielkopolskiego z dnia 29 grudnia 2016 r., starorzecze „Ustalka” w obwodzie rybackim Warty nr 6 (w 284 km rzeki), stanowi całoroczny obręb ochronny – wyłączony zarówno z gospodarczego, jak i amatorskiego połowu ryb. 

Dodano: 11-11-2019 przez ArturZarząd PZW Okręgu w Poznaniu serdecznie zaprasza wszystkich Wędkarzy wraz z rodzinami i gronem przyjaciół na Uroczystą Mszę Świętą w intencji Wielkopolskich Wędkarzy.

Nabożeństwo zostanie odprawione w dniu 23 marca 2019 roku o godzinie 18.30 w Kościele Parafialnym p.w. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Poznaniu na osiedlu Bolesława Śmiałego 122. Msza Święta będzie celebrowana przez Kapelana Wielkopolskich Wędkarzy księdza Waldemara Kasprzaka.

Istnieje możliwość zabrania sprzętu wędkarskiego który, tradycyjnie już, zostanie poświęcony podczas Mszy Świętej.

Źródło: www.poznan.pzw.org.pl

Dodano: 12-03-2019 przez ArturDodano: 12-03-2019 przez ArturW związku z licznymi zapytaniami o zmiany w Regulaminie Amatorskiego Połowu Ryb, publikujemy aktualny tekst jednolity dokumentu w wersji PDF. Aktualna wersja Regulaminu weszła w życie z dniem 1 stycznia 2018 r., na mocy Uchwały Nr 204 Zarządu Głównego Polskiego Związku Wędkarskiego z dnia 26.08.2017 r. Dokument można pobrać klikając obraz zamieszczony poniżej.

źródło: www.pzw.org.pl

Treść regulaminu dostępna jest również w zakładce „Do pobrania” oraz bezpośrednio na stronie głównej Koła.

Dodano: 11-03-2019 przez ArturOd 2018 roku pod opieką Koła PZW nr 127 Śrem-Miasto znajdują się cztery ogólnodostępne łowiska PZW: część obwodu rybackiego rzeki Warty nr 6, Zbiornik Śrem-Gaj A, Staw w Parku Miejskim im. Powstańców Wielkopolskich 1918-1919 w Śremie i staw przy ul. Piłsudskiego – tzw. „Staw na Drugim Moście”. W minionym roku, zarybienia prowadzone przez ichtiologów PZW Okręgu w Poznaniu w obecności przedstawicieli naszego Koła, przeprowadzono w kilku turach: dwóch wiosennych (maj) i 5 jesiennych (październik-listopad). 

Kliknij, aby przeczytać więcej …

Dodano: 23-01-2019 przez ArturNa skróty ....
Sprzedaż zezwoleń
Partnerzy
ŚREM.pl
Śrem.pl

WIADOMOŚCI ŚREMSKIE
Srem.org.pl

TYDZIEŃ ZIEMI ŚREMSKIEJ
Tydzien.net.pl

Polski Związek Wędkarski Okręg Poznań
pzw.poznan.pl

Polski Związek Wędkarski
pzw.org.pl

Państwowa Straż Rybacka
PSR.POZNAN.ibip.pl

PogodaZnajdz nas na nk.pl ...

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress