Menu Główne
Strefa Wędkarza
Straż Rybacka
Widzisz objawy kłusownictwa, nie wahaj się zadzwoń i zawiadom Straż Rybacką lub Policje.

Społeczna Straż Rybacka:
Tel. 502 287 472

Państwowa Straż Rybacka:
Tel. 512 260 505
Strona w standardach ...
Strona kompatybilna z przeglądarkami

z przeglądarką Internet Explorer mogą występować problemy z wyświetlaniem treści, dlatego zalecamy korzystać z powyższych.
Wybierz kategorie:  WSZYSTKIE  |  OGŁOSZENIA  |  RELACJE  |  ARTYKUŁY

Zarząd Koła PZW nr 127 Śrem-Miasto informuje, że użytkowany przez PZW Okręg w Poznaniu staw o pow. ca 1,25 ha, położony przy ulicy Piłsudskiego w Śremie (naprzeciw Parku Miejskiego im. Powst. Wlkp. 1918-1919) – tzw. Staw na Drugim Moście, jest podobnie jak w roku ubiegłym wodą ogólnodostępną dla wędkarzy posiadających zezwolenie na amatorski połów ryb na wodach ogólnodostępnych PZW Okręgu w Poznaniu. Z uwagi jednak na brak stawu w wykazie zamieszczonym w aktualnie obowiązującym druku zezwolenia, każdy wędkarz łowiący na ww. akwenie, zobowiązany jest dodatkowo do posiadania Wydanego przez Zarząd Okręgu uzupełnienia do zezwolenia na rok 2019. W uzupełnieniu tym, po jego wydrukowaniu, należy wpisać numer otrzymanego zezwolenia głównego na amatorski połów ryb na rok 2019. Wzór druku dostępny jest na stronie PZW Okręgu w Poznaniu, link; uzupełnienie zezwolenia. 

Uzupełnienie do zezwolenia ważne jest tylko w zezwoleniem głównym – wydanym przez PZW Okręg w Poznaniu.

Przypominamy, że na zbiorniku obowiązują zasady Regulaminu Amatorskiego Połowu Ryb PZW oraz bezwzględny zakaz stosowania środków pływających do celów wędkarskich. Wędkarz zobowiązany jest do prowadzenia rejestru amatorskiego połowu ryb.

Wzór rejestru wraz z opisem i instrukcją, dostępny jest na stronach www PZW Okręgu w Poznaniu – link; rejestr połowu.

LOKALIZACJA ZBIORNIKA

Dodano: 04-01-2019 przez ArturKoleżanki i koledzy wędkarze, nowy rok to także nowy sezon sportowy. Zarząd Koła PZW nr 127 Śrem-Miasto dokłada wszelkich starań, aby w miarę możliwości uatrakcyjnić przeprowadzane corocznie zawody wędkarskie dla swoich członków. W tym roku na próbę, wprowadzamy dodatkowy konkurs na największą rybę złowioną w ciągu całego cyklu Grand Prix. Konkurs prowadzony będzie w 2 odrębnych kategoriach: największa ryba sezonu złowiona metodą spławikową lub gruntową oraz największa ryba sezonu złowiona metodą spinningową. W przypadku metody spławikowej lub gruntowej o zwycięstwie decydować będzie waga ryby, w metodzie spinningowej – długość w cm. Cenne nagrody rzeczowe zostaną wręczone na koniec sezonu. Łowca największej ryby w każdym z konkursów GPX oraz w konkursie dla emerytów i rencistów, zostanie uhonorowany pamiątkowym medalem. 

Kliknij, aby przeczytać więcej …

Dodano: 12-01-2018 przez ArturW dniu 7 stycznia 2018 r. w sali widowiskowej Spółdzielni Mieszkaniowej w Śremie, odbyło się Walne Zgromadzenie Sprawozdawcze Członków Koła PZW nr 127 Śrem-Miasto za rok 2017. Tegoroczne spotkanie miało wyjątkowy charakter z uwagi na uroczyste nadanie sztandaru naszego Koła.  

Kliknij, aby przeczytać więcej …

Dodano: 10-01-2018 przez ArturRozstrzygnięcia klasyfikacji sportowych szczebla rejonowego i okręgowego przyniosły nam w tym roku wiele satysfakcji. Z mniejszym lub większym powodzeniem, członkowie naszego Koła startowali w licznych zawodach szczebla okręgowego i rejonowego, w tym w tych najważniejszych; rangi mistrzowskiej czy Grand Prix Okręgu. Dużymi osiągnięciami sportowymi mogą pochwalić się zarówno zawodnicy dyscypliny spinningowej, jak i „spławikowcy”.

Spinningiści z naszego Koła, reprezentujący na co dzień barwy Klubu REKORD Śrem, odnieśli wiele sukcesów w najważniejszych zawodach szczebla rejonowego i okręgowego. Swoją równą formę w ciągu całego sezonu podkreślili w ostatnim, rozgrywanym w dniu 11 listopada br. – konkursie z cyklu Grand Prix Okręgu PZW w Poznaniu – Szczupak Warty. Najlepszy występ w tych zawodach zanotowali koledzy Roman Bruczyński i Łukasz Kropacz, zajmując w klasyfikacji sektorowej odpowiednio 1 i 7 miejsce, co dało im ostatecznie 2 i 8 pozycję w klasyfikacji generalnej. 

Kliknij, aby przeczytać więcej …

Dodano: 06-12-2017 przez ArturIII tura Spinningowych Mistrzostw Koła została rozegrana na Śremskim odcinku Warty w dniu 5 listopada br. Był to zarazem ostatni akcent sportowy sezonu wędkarskiego 2017. W zawodach wzięło udział 25 zawodników z czego zaledwie 5 szczęśliwców zgłosiło do wagi złowione ryby. Pierwszy w historii tytuł Spinningowego Mistrza Koła 2017 przypadł w udziale kol. Tomaszowi Nowakowi, który kilka miesięcy wcześniej zdobył także Mistrzostwo Koła w dyscyplinie spławikowej. Tytuł I-Wicemistrza Koła w dyscyplinie spinningowej otrzymał kol. Janusz Ostrowski, a II Wicemistrzem został kol. Andrzej Domański. Szczegółowe wyniki konkursu zamieszczono w dziale z wynikami zawodów w roku 2017. Startujący w konkursie walczyli jednocześnie o punkty do klasyfikacji generalnej Grand-Prix Koła, czyli klasyfikacji na najaktywniejszych wędkarzy roku 2017 w kategoriach: senior, junior i weteran.

Czołowe miejsca we wszystkich prowadzonych w Kole klasyfikacjach sportowych za rok 2017 zamieszczono poniżej.

Kliknij, aby przeczytać więcej …

Dodano: 06-12-2017 przez ArturZarząd Koła PZW nr 127 Śrem-Miasto informuje, że na podstawie uchwały programowej XXXI Krajowego Zjazdu Delegatów Polskiego Związku Wędkarskiego z dnia 21 października 2017 r. w sprawie kierunków działania Polskiego Związku Wędkarskiego w latach 2017-2021 i uchwały nr 15/2017 Zarządu Okręgu PZW w Poznaniu z dnia 21 września 2017 r. w sprawie ustalenia wysokości opłat i składek na rok 2018; określone zostały wysokości składek ogólnozwiązkowych i okręgowych na rok 2018. Ww. uchwały wprowadzają też istotne zmiany w zakresie stosowanych ulg.

Kliknij, aby przeczytać więcej …

Dodano: 30-10-2017 przez ArturW dniu 24 października 2017 r. na śremskim odcinku rzeki Warty, w obecności przedstawicieli naszego Koła i Społecznej Straży Rybackiej, przeprowadzono kolejne już w tym roku zarybienia. Tym razem do rzeki trafiły podchowane egzemplarze szczupaka.

Ze względu na spore rozmiary materiału zarybieniowego istnieje duża szansa, że większość z wpuszczonych poradzi sobie z nowymi warunkami życia. Prowadzone przez ichtiologów z PZW Okręgu w Poznaniu Zarybienia obwodu rybackiego rzeki Warty nr 6 szczupakiem prowadzone są regularnie od wielu lat, zgodnie z obowiązującym operatem rybackim.

Ryby zostały dostarczone i wypuszczone kilkoma partiami do rzeki przez ichtiologów z PZW Okręgu w Poznaniu pod nadzorem pracownika Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

Dodano: 30-10-2017 przez ArturNa skróty ....
Sprzedarz zezwoleń
Partnerzy
ŚREM.pl
Śrem.pl

WIADOMOŚCI ŚREMSKIE
Srem.org.pl

TYDZIEŃ ZIEMI ŚREMSKIEJ
Tydzien.net.pl

Polski Związek Wędkarski Okręg Poznań
pzw.poznan.pl

Polski Związek Wędkarski
pzw.org.pl

Państwowa Straż Rybacka
PSR.POZNAN.ibip.pl

PogodaZnajdz nas na nk.pl ...

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress