Menu Główne
Rezerwacja łowisk
Strefa Wędkarza
Straż Rybacka
Widzisz objawy kłusownictwa, nie wahaj się zadzwoń i zawiadom Straż Rybacką lub Policje.

Społeczna Straż Rybacka:
Tel. 502 287 472

Państwowa Straż Rybacka:
Tel. 512 260 505
Strona w standardach ...
Strona kompatybilna z przeglądarkami

z przeglądarką Internet Explorer mogą występować problemy z wyświetlaniem treści, dlatego zalecamy korzystać z powyższych.
Wybierz kategorie:  WSZYSTKIE  |  OGŁOSZENIA  |  RELACJE  |  ARTYKUŁY

Informujemy, że na podstawie zaleceń Zarządu Głównego PZW w Warszawie, związanych z „IV etapem luzowania obostrzeń związanych z epidemią”, w dniu 2 czerwca br. Prezydium Zarządu PZW Okręgu w Poznaniu podjęło uchwałę nr 167/20 w sprawie organizacji zawodów i innych imprez sportowych przez Koła PZW, dopuszczającą możliwość organizacji zawodów wędkarskich z następującymi obostrzeniami:

Kliknij, aby przeczytać więcej …

Dodano: 12-06-2020 przez ArturKażdego roku, sezon jesienno-zimowy jest okresem wzmożonej aktywności kłusowniczej. W dniu 10 listopada br. w godzinach przedpołudniowych, strażnicy Społecznej Straży Rybackiej Grupy Śrem, w porozumieniu z Państwową Strażą Rybacką i po wcześniejszym powiadomieniu Komendy Powiatowej Policji w Śremie, podjęli interwencję mającą na celu likwidację kłusowniczych sieci rybackich na starorzeczu „Ustalka” w pobliżu miejscowości Orkowo.

Szybko i sprawnie przeprowadzona akcja pozwoliła na uwolnienie zaplątanych w sieci ryb, głównie leszczy, linów i okoni. Wszystkie ryby wróciły do wody w dobrej kondycji.

Zlikwidowano łącznie blisko 100 m, rozstawionych w poprzek starorzecza sieci. Warto w tym miejscu przypomnieć, że zgodnie z wydaną na podstawie ustawy o rybactwie śródlądowym Uchwałą nr 3052/2016 Zarządu Województwa Wielkopolskiego z dnia 29 grudnia 2016 r., starorzecze „Ustalka” w obwodzie rybackim Warty nr 6 (w 284 km rzeki), stanowi całoroczny obręb ochronny – wyłączony zarówno z gospodarczego, jak i amatorskiego połowu ryb. 

Dodano: 11-11-2019 przez ArturZarząd PZW Okręgu w Poznaniu serdecznie zaprasza wszystkich Wędkarzy wraz z rodzinami i gronem przyjaciół na Uroczystą Mszę Świętą w intencji Wielkopolskich Wędkarzy.

Nabożeństwo zostanie odprawione w dniu 23 marca 2019 roku o godzinie 18.30 w Kościele Parafialnym p.w. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Poznaniu na osiedlu Bolesława Śmiałego 122. Msza Święta będzie celebrowana przez Kapelana Wielkopolskich Wędkarzy księdza Waldemara Kasprzaka.

Istnieje możliwość zabrania sprzętu wędkarskiego który, tradycyjnie już, zostanie poświęcony podczas Mszy Świętej.

Źródło: www.poznan.pzw.org.pl

Dodano: 12-03-2019 przez ArturDodano: 12-03-2019 przez ArturW związku z licznymi zapytaniami o zmiany w Regulaminie Amatorskiego Połowu Ryb, publikujemy aktualny tekst jednolity dokumentu w wersji PDF. Aktualna wersja Regulaminu weszła w życie z dniem 1 stycznia 2018 r., na mocy Uchwały Nr 204 Zarządu Głównego Polskiego Związku Wędkarskiego z dnia 26.08.2017 r. Dokument można pobrać klikając obraz zamieszczony poniżej.

źródło: www.pzw.org.pl

Treść regulaminu dostępna jest również w zakładce „Do pobrania” oraz bezpośrednio na stronie głównej Koła.

Dodano: 11-03-2019 przez ArturOd 2018 roku pod opieką Koła PZW nr 127 Śrem-Miasto znajdują się cztery ogólnodostępne łowiska PZW: część obwodu rybackiego rzeki Warty nr 6, Zbiornik Śrem-Gaj A, Staw w Parku Miejskim im. Powstańców Wielkopolskich 1918-1919 w Śremie i staw przy ul. Piłsudskiego – tzw. „Staw na Drugim Moście”. W minionym roku, zarybienia prowadzone przez ichtiologów PZW Okręgu w Poznaniu w obecności przedstawicieli naszego Koła, przeprowadzono w kilku turach: dwóch wiosennych (maj) i 5 jesiennych (październik-listopad). 

Kliknij, aby przeczytać więcej …

Dodano: 23-01-2019 przez ArturZarząd Koła PZW nr 127 Śrem-Miasto informuje, że użytkowany przez PZW Okręg w Poznaniu staw o pow. ca 1,25 ha, położony przy ulicy Piłsudskiego w Śremie (naprzeciw Parku Miejskiego im. Powst. Wlkp. 1918-1919) – tzw. Staw na Drugim Moście, jest podobnie jak w roku ubiegłym wodą ogólnodostępną dla wędkarzy posiadających zezwolenie na amatorski połów ryb na wodach ogólnodostępnych PZW Okręgu w Poznaniu. Z uwagi jednak na brak stawu w wykazie zamieszczonym w aktualnie obowiązującym druku zezwolenia, każdy wędkarz łowiący na ww. akwenie, zobowiązany jest dodatkowo do posiadania Wydanego przez Zarząd Okręgu uzupełnienia do zezwolenia na rok 2019. W uzupełnieniu tym, po jego wydrukowaniu, należy wpisać numer otrzymanego zezwolenia głównego na amatorski połów ryb na rok 2019. Wzór druku dostępny jest na stronie PZW Okręgu w Poznaniu, link; uzupełnienie zezwolenia. 

Uzupełnienie do zezwolenia ważne jest tylko w zezwoleniem głównym – wydanym przez PZW Okręg w Poznaniu.

Przypominamy, że na zbiorniku obowiązują zasady Regulaminu Amatorskiego Połowu Ryb PZW oraz bezwzględny zakaz stosowania środków pływających do celów wędkarskich. Wędkarz zobowiązany jest do prowadzenia rejestru amatorskiego połowu ryb.

Wzór rejestru wraz z opisem i instrukcją, dostępny jest na stronach www PZW Okręgu w Poznaniu – link; rejestr połowu.

LOKALIZACJA ZBIORNIKA

Dodano: 04-01-2019 przez ArturNa skróty ....
Sprzedaż zezwoleń
Partnerzy
ŚREM.pl
Śrem.pl

WIADOMOŚCI ŚREMSKIE
Srem.org.pl

TYDZIEŃ ZIEMI ŚREMSKIEJ
Tydzien.net.pl

Polski Związek Wędkarski Okręg Poznań
pzw.poznan.pl

Polski Związek Wędkarski
pzw.org.pl

Państwowa Straż Rybacka
PSR.POZNAN.ibip.pl

PogodaZnajdz nas na nk.pl ...

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress