Menu Główne
Rezerwacja łowisk
Strefa Wędkarza
Straż Rybacka
Widzisz objawy kłusownictwa, nie wahaj się zadzwoń i zawiadom Straż Rybacką lub Policje.

Społeczna Straż Rybacka:
Tel. 502 287 472

Państwowa Straż Rybacka:
Tel. 512 260 505
Strona w standardach ...
Strona kompatybilna z przeglądarkami

z przeglądarką Internet Explorer mogą występować problemy z wyświetlaniem treści, dlatego zalecamy korzystać z powyższych.
Wybierz kategorie:  WSZYSTKIE  |  OGŁOSZENIA  |  RELACJE  |  ARTYKUŁY

Już po raz kolejny, niezwykłą skutecznością wykazali się członkowie Powiatowej Społecznej Straży Rybackiej, podczas marcowych i kwietniowych kontroli wód, pozostających w użytkowaniu rybackim Polskiego Związku Wędkarskiego Okręgu w Poznaniu.

W dniu 27 marca br. SSR Grupa Śrem prowadząc rutynową kontrolę na wyłączonym z amatorskiego połowu ryb obrębie ochronnym – lewobrzeżne starorzecze w miejscowości Łęg, podjęła z wody sprzęt kłusowniczy (wonton) z uwięzionymi rybami. Płocie, liny i okonie zostały uwolnione i w dobrej kondycji, wypuszczone do wody (fot. nr 1 i 2). Ponownej kontroli na tym akwenie dokonano w dniu 31 marca br., niestety z podobnym efektem (fot. nr 3).

Kliknij, aby przeczytać więcej …

Dodano: 12-04-2022 przez ArturPomimo, że zbiórka darów organizowana przez Stowarzyszenie Pomocna Dłoń została zakończona, tym samym zawieszono akcję zbiórki prowadzoną przez Zarząd Koła PZW Śrem-Miasto, nadal zachęcamy wszystkich do aktywnego wsparcia uchodźców z Ukrainy za pośrednim wielu zaangażowanych w tę pomoc instytucji i organizacji.

Potrzebujących można też wspierać w sposób bezpośredni, podobnie jak uczyniliśmy to my – grupa działaczy Koła PZW nr 127 Śrem-Miasto, zakupując – zgodnie ze zgłoszonym przez ukraińskie rodziny zapotrzebowaniem, akcesoria i materiały niezbędne do rozpoczęcia edukacji. Uśmiechy na twarzach dzieci – bezcenne.

 

Fot.: Roman Bruczyński, Andrzej Domański (rodzice wyrazili zgodę na publikację wizerunku)
Dodano: 12-04-2022 przez ArturPrzygruntowy przymrozek i gęsta mgła przywitały w niedzielę 10 października br., uczestników III edycji otwartych wędkarskich zawodów o „Puchar Burmistrza Śremu”. Tegoroczna rywalizacja odbywała się w dyscyplinie spinningowej, a areną zmagań był ponad 5-cio kilometrowy odcinek prawego brzegu rzeki Warty. Oprócz tytułowego pucharu, na najlepszych zawodników czekały cenne nagrody, wręczane osobiście przez Burmistrza Śremu – Pana Adama Lewandowskiego. Wśród pozostałych uczestników zawodów rozlosowano zestawy upominków wędkarskich.

O powodzeniu imprezy zadecydowała pomoc Gminy Śrem oraz wydatne wsparcie sponsorów, w tym sponsora głównego – TFP Sp. z o.o. – Producenta opakowań z tektury falistej, oraz pozostałych: producentów i dystrybutorów sprzętu wędkarskiego York i Delphin, producentów przynęt spinningowych Mamut Lures i Mytol oraz sklepu wędkarskiego Marco. Podziękowania należą się również kol. Markowi Wesołkowi, który w sposób dosłowny (wypieki) osłodził wędkarzom kilkugodzinną rywalizację.

Kliknij, aby przeczytać więcej …

Dodano: 12-10-2021 przez ArturInformujemy, że na podstawie zaleceń Zarządu Głównego PZW w Warszawie, związanych z „IV etapem luzowania obostrzeń związanych z epidemią”, w dniu 2 czerwca br. Prezydium Zarządu PZW Okręgu w Poznaniu podjęło uchwałę nr 167/20 w sprawie organizacji zawodów i innych imprez sportowych przez Koła PZW, dopuszczającą możliwość organizacji zawodów wędkarskich z następującymi obostrzeniami:

Kliknij, aby przeczytać więcej …

Dodano: 12-06-2020 przez ArturKażdego roku, sezon jesienno-zimowy jest okresem wzmożonej aktywności kłusowniczej. W dniu 10 listopada br. w godzinach przedpołudniowych, strażnicy Społecznej Straży Rybackiej Grupy Śrem, w porozumieniu z Państwową Strażą Rybacką i po wcześniejszym powiadomieniu Komendy Powiatowej Policji w Śremie, podjęli interwencję mającą na celu likwidację kłusowniczych sieci rybackich na starorzeczu „Ustalka” w pobliżu miejscowości Orkowo.

Szybko i sprawnie przeprowadzona akcja pozwoliła na uwolnienie zaplątanych w sieci ryb, głównie leszczy, linów i okoni. Wszystkie ryby wróciły do wody w dobrej kondycji.

Zlikwidowano łącznie blisko 100 m, rozstawionych w poprzek starorzecza sieci. Warto w tym miejscu przypomnieć, że zgodnie z wydaną na podstawie ustawy o rybactwie śródlądowym Uchwałą nr 3052/2016 Zarządu Województwa Wielkopolskiego z dnia 29 grudnia 2016 r., starorzecze „Ustalka” w obwodzie rybackim Warty nr 6 (w 284 km rzeki), stanowi całoroczny obręb ochronny – wyłączony zarówno z gospodarczego, jak i amatorskiego połowu ryb. 

Dodano: 11-11-2019 przez ArturZarząd PZW Okręgu w Poznaniu serdecznie zaprasza wszystkich Wędkarzy wraz z rodzinami i gronem przyjaciół na Uroczystą Mszę Świętą w intencji Wielkopolskich Wędkarzy.

Nabożeństwo zostanie odprawione w dniu 23 marca 2019 roku o godzinie 18.30 w Kościele Parafialnym p.w. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Poznaniu na osiedlu Bolesława Śmiałego 122. Msza Święta będzie celebrowana przez Kapelana Wielkopolskich Wędkarzy księdza Waldemara Kasprzaka.

Istnieje możliwość zabrania sprzętu wędkarskiego który, tradycyjnie już, zostanie poświęcony podczas Mszy Świętej.

Źródło: www.poznan.pzw.org.pl

Dodano: 12-03-2019 przez ArturDodano: 12-03-2019 przez ArturNa skróty ....
Sprzedaż zezwoleń
Partnerzy
ŚREM.pl
Śrem.pl

WIADOMOŚCI ŚREMSKIE
Srem.org.pl

TYDZIEŃ ZIEMI ŚREMSKIEJ
Tydzien.net.pl

Polski Związek Wędkarski Okręg Poznań
pzw.poznan.pl

Polski Związek Wędkarski
pzw.org.pl

Państwowa Straż Rybacka
PSR.POZNAN.ibip.pl

Facebook
PogodaFacebook

Likebox Slider Pro for WordPress