Menu Główne
Rezerwacja łowisk
Strefa Wędkarza
Straż Rybacka
Widzisz objawy kłusownictwa, nie wahaj się zadzwoń i zawiadom Straż Rybacką lub Policje.

Społeczna Straż Rybacka:
Tel. 502 287 472

Państwowa Straż Rybacka:
Tel. 512 260 505
Strona w standardach ...
Strona kompatybilna z przeglądarkami

z przeglądarką Internet Explorer mogą występować problemy z wyświetlaniem treści, dlatego zalecamy korzystać z powyższych.
Wybierz kategorie:  WSZYSTKIE  |  OGŁOSZENIA  |  RELACJE  |  ARTYKUŁY

Rozstrzygnięcia klasyfikacji sportowych szczebla rejonowego i okręgowego przyniosły nam w tym roku wiele satysfakcji. Z mniejszym lub większym powodzeniem, członkowie naszego Koła startowali w licznych zawodach szczebla okręgowego i rejonowego, w tym w tych najważniejszych; rangi mistrzowskiej czy Grand Prix Okręgu. Dużymi osiągnięciami sportowymi mogą pochwalić się zarówno zawodnicy dyscypliny spinningowej, jak i „spławikowcy”.

Spinningiści z naszego Koła, reprezentujący na co dzień barwy Klubu REKORD Śrem, odnieśli wiele sukcesów w najważniejszych zawodach szczebla rejonowego i okręgowego. Swoją równą formę w ciągu całego sezonu podkreślili w ostatnim, rozgrywanym w dniu 11 listopada br. – konkursie z cyklu Grand Prix Okręgu PZW w Poznaniu – Szczupak Warty. Najlepszy występ w tych zawodach zanotowali koledzy Roman Bruczyński i Łukasz Kropacz, zajmując w klasyfikacji sektorowej odpowiednio 1 i 7 miejsce, co dało im ostatecznie 2 i 8 pozycję w klasyfikacji generalnej. 

Warto w tym miejscu przypomnieć, że wymienieni wędkarze wraz z kol. Tomaszem Nowakiem, jako reprezentacja Koła PZW Śrem-Miasto, zdobyli wcześniej tytuł Drużynowych Mistrzów Rejonu X w spinningu. Indywidualnym Mistrzem Rejonu X został kolega Łukasz Kropacz, a Wicemistrzem kol. Tomasz Nowak.

W dyscyplinie spławikowej, w kategorii seniorskiej największy sukces odniósł kol. Janusz Ostrowski, dokładając do swojego dorobku sportowego kolejny tytuł Spławikowego Mistrza Okręgu PZW w Poznaniu. Tytuł ten zdobył zwyciężając w swoich sektorach w obu turach zawodów mistrzowskich, rozgrywanych w dniu 3 i 4 czerwca 2017 r. w Rydzynie. Dobre występy w całym Grand Prix Okręgu potwierdził także zajmując 4 miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu. 

W 2017 roku, po raz kolejny dobre występy na zawodach szczebla okręgowego i rejonowego zanotowali nasi młodzieżowcy. W składzie: kol. Adam Andrzejczak, kol. Mateusz Dopierała i kol. Mikołaj Dudek, zdobyli tytuł Drużynowych Młodzieżowych Mistrzów Rejonu X (każdy z zawodników zwyciężył w swoim sektorze). Nieformalnie w klasyfikacji indywidualnej Mistrzostw Rejonu zwyciężył kol. Mateusz Dopierała, uzyskując najlepszy wynik zawodów. Z kolei w Mistrzostwach Okręgu Juniorów najlepszy wynik zanotował kol. Adam Andrzejczak – zdobywając tytuł II Wicemistrza Okręgu. Wymieniona trójka startowała też z powodzeniem w pozostałych zawodach cyklu Młodzieżowego Grand Prix Okręgu w Poznaniu. W klasyfikacji generalnej zwyciężył kol. Adam Andrzejczak, 2 miejsce zajął kol. Mikołaj Dudek, a trzeci z naszych reprezentantów – kol. Mateusz Dopierała, pomimo absencji w dwóch pierwszych zawodach zaliczanych do cyklu, zajął ostatecznie wysokie 8 miejsce na 27 klasyfikowanych.  O tym, że w przyszłości nasi juniorzy będą z powodzeniem startować w zawodach seniorskich może świadczyć chociażby fakt, że występując w podobnym składzie w Superpucharze Okręgu (dodatkowo z kolegami: Mikołajem Płócienniczakiem z Koła Nowe Miasto i Jędrzejem Skibą z Koła Śrem-Fala), skutecznie powalczyli z reprezentacjami seniorskimi, meldując się na najniższym stopniu podium. Przegrali jedynie z reprezentacjami Klubu Leszcz Poznań (z aktualnym Mistrzem i Wicemistrzem Okręgu w składzie) i Zarządu Okręgu.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy osiągnięć i życzymy podobnych, a nawet lepszych wyników w roku 2018.

Dodano: 06-12-2017 przez ArturNa skróty ....
Sprzedaż zezwoleń
Partnerzy
ŚREM.pl
Śrem.pl

WIADOMOŚCI ŚREMSKIE
Srem.org.pl

TYDZIEŃ ZIEMI ŚREMSKIEJ
Tydzien.net.pl

Polski Związek Wędkarski Okręg Poznań
pzw.poznan.pl

Polski Związek Wędkarski
pzw.org.pl

Państwowa Straż Rybacka
PSR.POZNAN.ibip.pl

PogodaZnajdz nas na nk.pl ...

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress