Widzisz objawy kłusownictwa, nie wahaj się zadzwoń i zawiadom Straż Rybacką lub Policje.

Strona w standardach ...
Strona kompatybilna z przeglądarkami

z przeglądarką Internet Explorer mogą występować problemy z wyświetlaniem treści, dlatego zalecamy korzystać z powyższych.
Wybierz kategorie:  WSZYSTKIE  |  OGŁOSZENIA  |  RELACJE  |  ARTYKUŁY

Rozstrzygnięcia klasyfikacji sportowych szczebla rejonowego i okręgowego przyniosły nam w tym roku wiele satysfakcji. Z mniejszym lub większym powodzeniem, członkowie naszego Koła startowali w licznych zawodach szczebla okręgowego i rejonowego, w tym w tych najważniejszych; rangi mistrzowskiej czy Grand Prix Okręgu. Dużymi osiągnięciami sportowymi mogą pochwalić się zarówno zawodnicy dyscypliny spinningowej, jak i „spławikowcy”.

Spinningiści z naszego Koła, reprezentujący na co dzień barwy Klubu REKORD Śrem, odnieśli wiele sukcesów w najważniejszych zawodach szczebla rejonowego i okręgowego. Swoją równą formę w ciągu całego sezonu podkreślili w ostatnim, rozgrywanym w dniu 11 listopada br. – konkursie z cyklu Grand Prix Okręgu PZW w Poznaniu – Szczupak Warty. Najlepszy występ w tych zawodach zanotowali koledzy Roman Bruczyński i Łukasz Kropacz, zajmując w klasyfikacji sektorowej odpowiednio 1 i 7 miejsce, co dało im ostatecznie 2 i 8 pozycję w klasyfikacji generalnej.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że wymienieni wędkarze wraz z kol. Tomaszem Nowakiem, jako reprezentacja Koła PZW Śrem-Miasto, zdobyli wcześniej tytuł Drużynowych Mistrzów Rejonu X w spinningu. Indywidualnym Mistrzem Rejonu X został kolega Łukasz Kropacz, a Wicemistrzem kol. Tomasz Nowak.

W dyscyplinie spławikowej, w kategorii seniorskiej największy sukces odniósł kol. Janusz Ostrowski, dokładając do swojego dorobku sportowego kolejny tytuł Spławikowego Mistrza Okręgu PZW w Poznaniu. Tytuł ten zdobył zwyciężając w swoich sektorach w obu turach zawodów mistrzowskich, rozgrywanych w dniu 3 i 4 czerwca 2017 r. w Rydzynie. Dobre występy w całym Grand Prix Okręgu potwierdził także zajmując 4 miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu.

W 2017 roku, po raz kolejny dobre występy na zawodach szczebla okręgowego i rejonowego zanotowali nasi młodzieżowcy. W składzie: kol. Adam Andrzejczak, kol. Mateusz Dopierała i kol. Mikołaj Dudek, zdobyli tytuł Drużynowych Młodzieżowych Mistrzów Rejonu X (każdy z zawodników zwyciężył w swoim sektorze). Nieformalnie w klasyfikacji indywidualnej Mistrzostw Rejonu zwyciężył kol. Mateusz Dopierała, uzyskując najlepszy wynik zawodów. Z kolei w Mistrzostwach Okręgu Juniorów najlepszy wynik zanotował kol. Adam Andrzejczak – zdobywając tytuł II Wicemistrza Okręgu. Wymieniona trójka startowała też z powodzeniem w pozostałych zawodach cyklu Młodzieżowego Grand Prix Okręgu w Poznaniu. W klasyfikacji generalnej zwyciężył kol. Adam Andrzejczak, 2 miejsce zajął kol. Mikołaj Dudek, a trzeci z naszych reprezentantów – kol. Mateusz Dopierała, pomimo absencji w dwóch pierwszych zawodach zaliczanych do cyklu, zajął ostatecznie wysokie 8 miejsce na 27 klasyfikowanych.  O tym, że w przyszłości nasi juniorzy będą z powodzeniem startować w zawodach seniorskich może świadczyć chociażby fakt, że występując w podobnym składzie w Superpucharze Okręgu (dodatkowo z kolegami: Mikołajem Płócienniczakiem z Koła Nowe Miasto i Jędrzejem Skibą z Koła Śrem-Fala), skutecznie powalczyli z reprezentacjami seniorskimi, meldując się na najniższym stopniu podium. Przegrali jedynie z reprezentacjami Klubu Leszcz Poznań (z aktualnym Mistrzem i Wicemistrzem Okręgu w składzie) i Zarządu Okręgu.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy osiągnięć i życzymy podobnych, a nawet lepszych wyników w roku 2018.

Dodano: 06-12-2017 przez Artur