Menu Główne
Rezerwacja łowisk
Strefa Wędkarza
Straż Rybacka
Widzisz objawy kłusownictwa, nie wahaj się zadzwoń i zawiadom Straż Rybacką lub Policje.

Społeczna Straż Rybacka:
Tel. 502 287 472

Państwowa Straż Rybacka:
Tel. 512 260 505
Strona w standardach ...
Strona kompatybilna z przeglądarkami

z przeglądarką Internet Explorer mogą występować problemy z wyświetlaniem treści, dlatego zalecamy korzystać z powyższych.
Wybierz kategorie:  WSZYSTKIE  |  OGŁOSZENIA  |  RELACJE  |  ARTYKUŁY

W dniu 7 stycznia 2018 r. w sali widowiskowej Spółdzielni Mieszkaniowej w Śremie, odbyło się Walne Zgromadzenie Sprawozdawcze Członków Koła PZW nr 127 Śrem-Miasto za rok 2017. Tegoroczne spotkanie miało wyjątkowy charakter z uwagi na uroczyste nadanie sztandaru naszego Koła.  

7 stycznia 2018 r. pozostanie w historii naszego Koła datą szczególną. Po odczytaniu oficjalnego aktu nadania, Prezes Zarządu Okręgu PZW w Poznaniu – kol. Jerzy Musiał przekazał obecnemu Prezes Koła – Markowi Szalonemu sztandar, nadany naszemu Kołu Uchwałą Zarządu Głównego PZW z dnia 16 grudnia 2017 r. nr 8/XII/2017. Symbol ten, jest nie tylko wyrazem szacunku dla ponad 70-cio letniej tradycji Koła PZW nr 127 Śrem-Miasto oraz wkładu jakie wniosło w rozwój i upowszechnianie wędkarstwa wielkopolskiego, ale także zobowiązaniem do dalszej intensywnej pracy na rzecz lokalnej społeczności wędkarskiej. Ufundowanie sztandaru nie byłoby możliwe bez życzliwości i wydatnego wsparcia jakiego udzieliły nam władze powiatowe i gminne, reprezentowane w honorowym Komitecie Fundacyjnym przez Starostę Śremskiego – Pana Zenona Jahnsa, Burmistrza Śremu – Pana Adama Lewandowskiego i Dyrektora Muzeum Śremskiego – Pana Mariusza Kondzielę. Członków Koła w Komitecie Fundacyjnym reprezentował kol. Edmund Roszak inicjator starań o ufundowanie sztandaru.

Zwyczajową formułę „Przyrzekamy go strzec” wypowiedział pierwszy chorąży pocztu sztandarowego Koła – kol. Piotr Jurga, odbierający sztandar od Prezesa Koła w asyście kolegów: Romana Bruczyńskiego i Zdzisława Gluzy. Uroczystą część zgromadzenia zakończyło symboliczne wbicie gwoździ pamiątkowych przez: Przewodniczącego Rady Powiatu – Pana Piotra Rutę (w imieniu Starosty Śremskiego), Burmistrza Śremu – Pana Adama Lewandowskiego i kol. Edmunda Roszaka. 

W uroczystości oprócz ww. przedstawicieli władz lokalnych, Okręgu PZW w Poznaniu i członków Koła, udział wzięli zaproszeni Goście: koledzy Grzegorz Rochowski i Ryszard Waligóra – członkowie Zarządu Okręgu PZW w Poznaniu, kol. Marcin Wiśniewski – Dyrektor Biura Zarządu Okręgu w Poznaniu, kol. Sylwester Wilczyński – Prezes Koła PZW Śrem-Odlewnik i jednocześnie członek Zarządu Okręgu PZW w Poznaniu, kol. Cezary Filipiak – Prezes Koła PZW Dolsk oraz kol. Jarosław Laudański – Prezes Koła PZW Śrem-Fala.

Burmistrz Śremu, w imieniu swoim, a także Przewodniczącego Rady Powiatu Śremskiego, pogratulował członkom naszego Koła nadania sztandaru, wyrażając jednocześnie nadzieję, że pocztu sztandarowego Koła PZW nr 127 Śrem-Miasto nie zabraknie na najważniejszych uroczystościach lokalnych. Jako ostatni głos w tej części spotkania zabrał kol. Jarosław Laudański – Prezes Koła Śrem-Fala odczytując oficjalny list gratulacyjny.

CZĘŚĆ SPRAWOZDAWCZA

Walne Zgromadzenie Koła w dniu 7 stycznia 2018 r. otworzył Prezes naszego Koła – kol. Marek Szalony. Jeszcze przed przejściem do uroczystości związanych z nadaniem sztandaru, członkowie wybrali na Przewodniczącego i Sekretarza Zgromadzenia. Funkcje te przyjęli odpowiednio koledzy Roman Idziaka i Artur Grześkowiak. Zatwierdzono też zaproponowany Przewodniczącego porządek obrad. Jako pierwszy głos w części sprawozdawczej zabrał kol. Marek Szalony, przedstawiając obszerne sprawozdanie z działalności Zarządu Koła. Potwierdził w nim m.in. wykonanie założonego na rok 2017 planu zadań. Podkreślił znaczenie prac wykonanych społecznie przez członków Koła, szczególnie w zakresie utrzymania porządku na łowiskach oraz organizacji konkursów wędkarskich. Korzystając z okazji jeszcze raz podziękował Komitetowi Fundacyjnemu sztandaru za życzliwość i wsparcie w staraniach o jego ufundowanie. Obszerne fragmenty przedstawionego sprawozdania zostały poświęcone zagospodarowaniu i utrzymaniu wód pozostających pod opieką Koła, udostępnieniu nowego akwenu dla wędkarzy, współpracy z władzami lokalnymi oraz Zarządem Okręgu PZW w Poznaniu. Prezes Koła w imieniu dzieci oraz swoim, złożył także serdeczne podziękowania dla wszystkich sponsorów konkursu wędkarskiego z okazji Dnia Dziecka 2017. Część sprawozdawczą zgromadzenia uzupełnili; kol. Roman Idziak – Przewodniczący Komisji Rewizyjnej, kol. Grzegorz Michalak – Przewodniczący Sądu Koleżeńskiego oraz Komendant Grupy Społecznej Straży Rybackiej (SSR) – kol. Roman Bruczyński.

Podczas Zgromadzenia, za zasługi w rozwoju i upowszechnianiu wędkarstwa, a także za działalność społeczną na rzecz PZW, na wniosek Zarządu Koła PZW nr 127 Śrem-Miasto, odznaczeni zostali:

 1. Koledzy Walenty Buchwald i Tomasz Nowak – Srebrną Odznaką PZW, przyznaną przez Zarząd Główny Polskiego Związku Wędkarskiego;
 2. Koledzy: Zygmunt Dżendżera, Eugeniusz Grześkowiak, Henryk Siejak i Roman Zieliński – medalem „Za zasługi w Rozwoju Wędkarstwa”, przyznanym przez Zarząd Główny Polskiego Związku Wędkarskiego;
 3. Koledzy: Bogusław Cuber, Jacek Dopierała i Tadeusz Kaczmarek – odznaką honorową Za Zasługi w Rozwoju Wędkarstwa Wielkopolskiego, przyznaną przez Zarząd PZW Okręgu w Poznaniu.

Odznaczenia wręczyli; Prezes Zarządu Okręgu PZW w Poznaniu – kol. Jerzy Musiał oraz Dyr. Biura Zarządu Okręgu – kol. Marcin Wiśniewski w asyście Prezesa naszego Koła.

 


Jak co roku, najprzyjemniejszą częścią Zgromadzenia było ogłoszenie wyników i uhonorowanie pamiątkowymi pucharami, zwycięzców klasyfikacji sportowych.
W klasyfikacji generalnej cyklu Grand Prix Koła na Najaktywniejszego Wędkarza Roku 2017, wyniki w poszczególnych kategoriach kształtowały się następująco:

Najaktywniejszy wędkarz roku 2017 – kat. senior

 1. Ostrowski Tomasz – 209 pkt.
 2. Nowak Tomasz – 207 pkt.
 3. Kropacz Łukasz – 194 pkt.
 4. Domański Andrzej – 188 pkt.
 5. Maksymów Łukasz – 179 pkt.

Najaktywniejszy wędkarz roku 2017 – kat. weteran

 1. Domański Andrzej – 183 pkt.
 2. Grześkowiak Eugeniusz – 125 pkt.
 3. Baraniak Jacek – 90 pkt.

Najaktywniejszy wędkarz roku 2017 – kat. junior

 1. Dudek Mikołaj – 229 pkt.
 2. Andrzejczak Adam – 219 pkt.
 3. Dopierała Mateusz – 138 pkt.

Mistrzostwa Koła 2017

Mistrzem Koła w 2017 roku w dyscyplinie spławikowej w kat. senior został kol. Tomasz Nowak z wynikiem – 2 pkt. sektorowych, I wicemistrzem został kol. Andrzej Domański – 3 pkt., a  II wicemistrzem – kol. Paweł Tyrakowski – 4 pkt.

W kategorii junior Mistrzem Koła 2017 został kol. Mikołaj Dudek–z wynikiem 2,5 pkt. sektorowego I wicemistrzem został kol. Adam Andrzejczak– 4,5 pkt., II wicemistrzem – kol. Mateusz Dopierała– 5 pkt.

Tytuł Mistrza Koła 2017 roku w dyscyplinie spinningowej, zdobywając tym samym podwójną koronę, uzyskał kol. Tomasz Nowak z wynikiem 11 pkt., I wicemistrzem został kol. Janusz Ostrowski – 17 pkt., II Wicemistrzem – kol. Andrzej Domański – 24 pkt.

Puchary wręczali: Przewodniczący rady Powiatu Śremskiego – Pan Piotr Ruta, Burmistrz Śremu – Pan Adam Lewandowski, członkowie Zarządu Okręgu PZW w Poznaniu koledzy: Grzegorz Rochowski, Edmund Roszak i Ryszard Waligóra oraz członkowie Zarządu naszego Koła.

Przejdź do pełnej galerii zdjęć (Fot.; Piotr Szalony) >Galeria<     

Dodano: 10-01-2018 przez ArturNa skróty ....
Sprzedaż zezwoleń
Partnerzy
ŚREM.pl
Śrem.pl

WIADOMOŚCI ŚREMSKIE
Srem.org.pl

TYDZIEŃ ZIEMI ŚREMSKIEJ
Tydzien.net.pl

Polski Związek Wędkarski Okręg Poznań
pzw.poznan.pl

Polski Związek Wędkarski
pzw.org.pl

Państwowa Straż Rybacka
PSR.POZNAN.ibip.pl

PogodaZnajdz nas na nk.pl ...

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress