Menu Główne
Rezerwacja łowisk
Strefa Wędkarza
Straż Rybacka
Widzisz objawy kłusownictwa, nie wahaj się zadzwoń i zawiadom Straż Rybacką lub Policje.

Społeczna Straż Rybacka:
Tel. 502 287 472

Państwowa Straż Rybacka:
Tel. 512 260 505
Strona w standardach ...
Strona kompatybilna z przeglądarkami

z przeglądarką Internet Explorer mogą występować problemy z wyświetlaniem treści, dlatego zalecamy korzystać z powyższych.
Wybierz kategorie:  WSZYSTKIE  |  OGŁOSZENIA  |  RELACJE  |  ARTYKUŁY

Reprezentacja młodzieżowa Koła PZW nr 127 Śrem-Miasto w składzie: Adam Andrzejczak, Mateusz Dopierała i Mikołaj Dudek, broniła w niedzielę 17 czerwca 218 r. zdobytego w ubiegłym roku tytułu Drużynowych Młodzieżowych Mistrzów Rejonu – wówczas jeszcze rejonu X. Rywalizacja odbywała się w trzech sektorach wyznaczonych na dużym akwenie Zbiornika Śrem-Gaj A. Na starcie stawiło się łącznie 11 trzyosobowych drużyn, reprezentujących Koła Rejonu V. Organizatorem zawodów z uwagi na ubiegłoroczne zwycięstwo było Koło PZW nr 127 Śrem-Miasto.

Młodzieżowi Mistrzowie Rejonu V – 2018

Warunki łowienia w poszczególnych sektorach były bardzo zróżnicowane. Ryba brała ze zmiennym natężeniem, a dla uzyskania przyzwoitych wyników konieczne było bieżące dostosowywanie taktyki warunków panujących na łowisku. W początkowej fazie zawodów nasi reprezentanci radzili sobie najogólniej mówiąc średnio i nic nie zapowiadało dobrego wyniku. W drugiej połowie zawodów było już znacznie lepiej i cała trójka zaczęła łowić regularnie skutecznie goniąc rywali. Ostatecznie najlepiej wypadł kol. Mikołaj Dudek, który z wynikiem 4860 g wygrał sektor B ze znaczną – ponad kilogramową przewagą nad 2 w sektorze zawodnikiem z Koła PZW w Nowym Mieście. Łowiący w sektorze C kol. Adam Andrzejczak zajął miejsce 4 z wynikiem 1960 g, złowione przez kol. Mateusza Dopierałę 2670 g (głównie drobnicy) wystarczyło do zajęcia 7 miejsca w sektorze A. Jak się jednak później okazało nie tylko nasi zawodnicy łowili ze zmiennym szczęściem, a wyniki klasyfikacji generalnej były bardzo wyrównane.

W klasyfikacji łącznej nasza drużyna otrzymała 12 punktów sektorowych, zdobywając tym samym tytuł Drużynowych Młodzieżowych Mistrzów Rejonu V i wygrywając z drugą „na pudle” reprezentacją Koła PZW nr 30 GUĆ Nowe Miasto o zaledwie 0,5 pkt. sektorowych. Tytuł II wicemistrzów rejonu przypadł w udziale młodzieżowcom z Koła PZW nr 137 w Brodnicy, którzy do drugiego miejsca stracili również 0,5 pkt sektorowego.

Puchar dla najlepszego zawodnika konkursu odebrał kol. Bartosz Maciejewski z Koła PZW nr 18 w Książu Wlkp., który zwyciężył w sektorze A z wynikiem 7940 g. Statuetka za największą rybę zawodów trafiła do kol. Michała Gubańskiego z Koła PZW nr 19 w Kórniku – łowcy karpia o masie 770 g. Organizatorzy oprócz pucharów i medali dla zwycięzców klasyfikacji drużynowej, przewidzieli też nagrody dla czołowych „piątek” w poszczególnych sektorach. Ogłoszenie wyników, dekorację zwycięzców i wręczenie nagród poprzedził wspólny gorący posiłek dla wszystkich uczestników.

Zestawienie wyników:

Pobierz w formacie pdf – WYNIKI

Podgląd w formacie jpg – WYNIKI

Fot. Mariusz Sosnowski

Dodano: 19-06-2018 przez ArturNa skróty ....
Sprzedaż zezwoleń
Partnerzy
ŚREM.pl
Śrem.pl

WIADOMOŚCI ŚREMSKIE
Srem.org.pl

TYDZIEŃ ZIEMI ŚREMSKIEJ
Tydzien.net.pl

Polski Związek Wędkarski Okręg Poznań
pzw.poznan.pl

Polski Związek Wędkarski
pzw.org.pl

Państwowa Straż Rybacka
PSR.POZNAN.ibip.pl

PogodaZnajdz nas na nk.pl ...

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress