Menu Główne
Rezerwacja łowisk
Strefa Wędkarza
Straż Rybacka
Widzisz objawy kłusownictwa, nie wahaj się zadzwoń i zawiadom Straż Rybacką lub Policje.

Społeczna Straż Rybacka:
Tel. 502 287 472

Państwowa Straż Rybacka:
Tel. 512 260 505
Strona w standardach ...
Strona kompatybilna z przeglądarkami

z przeglądarką Internet Explorer mogą występować problemy z wyświetlaniem treści, dlatego zalecamy korzystać z powyższych.
Wybierz kategorie:  WSZYSTKIE  |  OGŁOSZENIA  |  RELACJE  |  ARTYKUŁY

W dniu 16 czerwca br. na terenie śremskiej Mariny odbywało się szereg imprez kulturalnych i sportowych związanych z Oficjalnym Otwarciem Sezonu Wodnego na Wielkiej Pętli Wielkopolski. Obchody odbywały się z m.in. z inicjatywy Burmistrza Śremu i Unii Gospodarczej Regionu Śremskiego pod patronatem Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Hasło przewodnie obchodów brzmiało „Warta warta poznania”.

Dzięki osobistemu zaangażowaniu Burmistrza Śremu – Pana Adama Lewandowskiego, również i my wędkarze mogliśmy uczestniczyć w tym, było nie było, święcie naszej rzeki. Zarząd naszego Koła przy wydatnej pomocy samorządu gminnego zorganizował w tym dniu pierwsze otwarte spławikowe zawody wędkarskie o „Puchar Burmistrza Śremu”. Łowiono w jednym sektorze, na stanowiskach wyznaczonych na lewym brzegu rzeki, powyżej i poniżej Mariny.

Rywalizacja rozpoczęła się o godz. 8.00 i przebiegała w wesołej i przyjaznej atmosferze. Po trzech i pół godzinie łowienia i zważeniu ryb na stanowiskach, wędkarza spotkali się na terenie mariny wspólnym gorącym posiłku. Dekoracja zwycięzców i wręczenie cennych nagród odbyło się już podczas oficjalnych obchodów otwarcia sezonu wodnego. Okazałe puchary i nagrody wręczał osobiście Burmistrz Śremu w asyście przedstawiciela Zarządu Okręgu w Poznaniu – Sędziego Głównego zawodów – kol. Grzegorza Rochowskiego i Prezesa naszego Koła – kol. Marka Szalonego.

Należy w tym miejscu podkreślić, że współpraca zarządu koła PZW nr 127 Śrem-Miasto z samorządem gminnym w ostatnich latach przebiega wzorowo i skutkuje podejmowaniem wielu wspólnych inicjatyw. Zaangażowanie Burmistrza Śremu – Pana Adama Lewandowskiego, a także Starosty Śremskiego – Pana Zenona Jahnsa zostało zauważone również na poziomie Okręgu PZW w Poznaniu. Doceniając pomoc jaką Zarząd naszego Koła otrzymał od obu przedstawicieli samorządów lokalnych w ostatnich latach, m.in. przy organizacji cyklicznych imprez dla dzieci, utrzymaniu czystości nad naszymi wodami czy tez podczas starań o ufundowanie sztandaru, Zarząd Koła PZW nr 127 Śrem-Miasto wystąpił do Zarządu Okręgu PZW w Poznaniu o uhonorowanie naszych władz powiększoną honorową Odznaką Za Zasługi dla rozwoju wędkarstwa wielkopolskiego. Odznaki te zostały przyznane, a oficjalne obchody otwarcia sezonu wodnego stały się doskonałą okazją do ich osobistego wręczenia.

Biorąc pod uwagę przychylne opinie uczestników konkursu i atmosferę podczas rywalizacji liczymy, że zawody o Puchar Burmistrza Śremu w wędkarstwie spławikowym na stałe wpiszą się do terminarza organizowanych przez nas imprez wędkarskich, a więc do zobaczenia za rok.

Fotografia dzięki uprzejmości red. – Pana Jana Zalewskiego – Tydzień Ziemi Śremskiej
Dodano: 20-06-2018 przez ArturNa skróty ....
Sprzedaż zezwoleń
Partnerzy
ŚREM.pl
Śrem.pl

WIADOMOŚCI ŚREMSKIE
Srem.org.pl

TYDZIEŃ ZIEMI ŚREMSKIEJ
Tydzien.net.pl

Polski Związek Wędkarski Okręg Poznań
pzw.poznan.pl

Polski Związek Wędkarski
pzw.org.pl

Państwowa Straż Rybacka
PSR.POZNAN.ibip.pl

PogodaZnajdz nas na nk.pl ...

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress