Menu Główne
Rezerwacja łowisk
Strefa Wędkarza
Straż Rybacka
Widzisz objawy kłusownictwa, nie wahaj się zadzwoń i zawiadom Straż Rybacką lub Policje.

Społeczna Straż Rybacka:
Tel. 502 287 472

Państwowa Straż Rybacka:
Tel. 512 260 505
Strona w standardach ...
Strona kompatybilna z przeglądarkami

z przeglądarką Internet Explorer mogą występować problemy z wyświetlaniem treści, dlatego zalecamy korzystać z powyższych.
Wybierz kategorie:  WSZYSTKIE  |  OGŁOSZENIA  |  RELACJE  |  ARTYKUŁY

W dniach 13-15 lipca 2018 r. na Zbiorniku Szymanowice k/Klimontowa w powiecie sandomierskim odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w kat. wiekowych U-20 i U-15. Całkiem przyzwoity występ w tych zawodach odnotowali trzej nasi młodzieżowcy: Adam Andrzejczak, Mateusz Dopierała i Mikołaj Dudek (wszyscy w kat. U-20).

Dla całej trójki był to debiut w imprezie tej rangi, a na możliwość startu zapracowali sobie doskonałymi występami w sezonie 2017 i 2018. Nieznana woda, zupełnie odmienny od wielkopolskich wód rybostan i warunki łowienia zapowiadały bardzo trudną walkę, ale nastawienie naszych juniorów do występu było od początku przygotowań bardzo pozytywne.

Już przeprowadzony w piątek 13 czerwca trening wymusił konieczność zmiany taktyki na obie tury łowienia. O pozycjach końcowych w poszczególnych turach decydować miały bonusy, głównie w postaci jesiotrów i dużych leszczy. Nie mniej istotne okazały się też wyniki losowania. Bonusy we wszystkich trzech odsłonach zawodów trzymały się ściśle określonych części sektorów. Najlepiej w piątkowej sesji treningowej poradził sobie Mikołaj Dudek, któremu trafił się m.in. bonus w postaci niewielkiego jesiotra (fot. 1).

Fot. 1 Jesiotr na treningu

W pierwszej turze zawodów najlepszym z naszej trójki okazał się Mateusz Dopierała, wyciągając dosłownie rzutem na taśmę 2 kilogramowego jesiotra (fot.2) i zajmując w swoim sektorze 2 miejsce. Adamowi Andrzejczakowi, złowione obok drobnicy dwa większe leszcze, pozwoliły na zajęcie w swoim sektorze 4 miejsca. Łowiący w bardzo wyrównanym sektorze Mikołaj Dudek wybronił się głównie drobnicą zajmując miejsce 5.

Fot. 2 Dwukilogramowy jesiotr złowiony tuż przed sygnałem kończącym I turę

II-turę cała nasza trójka zakończyła z nieco słabszymi wynikami. Zabrakło przede wszystkim szczęścia w losowaniu. Wszyscy trafili na odcinki niemal pozbawione bonusów, co przełożyło się na końcowe wyniki. Jedynie Adam Andrzejczak zdołał zapiąć większą rybę – blisko 1,5 kg amura, którego po długiej 75-minutowej walce udało mu się szczęśliwie wyholować (fot.3). Zabrakło jednak czasu na uzupełnienie wyniku drobnicą. Ostatecznie Adam Andrzejczak zajął w swoim sektorze miejsce 6, Mateusz Dopierała – 9, a Mikołaj Dudek – 10.

Fot. 3 Amur po ponad godzinnym holu

W klasyfikacji generalnej nasi młodzieżowcy zajęli odpowiednio: Adam Andrzejczak – 18 miejsce, Mateusz Dopierała – 23, a Mikołaj Dudek – 40. W tej kategorii wiekowej startowało łącznie 64 zawodników. Oczywiście pozostaje niedosyt, bo szanse na wyższe pozycje niewątpliwie były, niemniej debiutancki występ należy uznać za udany, a wszystkim naszym chłopakom należą się duże gratulacje.

Fot. – Artur Grześkowiak

Dodano: 31-07-2018 przez ArturNa skróty ....
Sprzedaż zezwoleń
Partnerzy
ŚREM.pl
Śrem.pl

WIADOMOŚCI ŚREMSKIE
Srem.org.pl

TYDZIEŃ ZIEMI ŚREMSKIEJ
Tydzien.net.pl

Polski Związek Wędkarski Okręg Poznań
pzw.poznan.pl

Polski Związek Wędkarski
pzw.org.pl

Państwowa Straż Rybacka
PSR.POZNAN.ibip.pl

PogodaZnajdz nas na nk.pl ...

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress