Menu Główne
Rezerwacja łowisk
Strefa Wędkarza
Straż Rybacka
Widzisz objawy kłusownictwa, nie wahaj się zadzwoń i zawiadom Straż Rybacką lub Policje.

Społeczna Straż Rybacka:
Tel. 502 287 472

Państwowa Straż Rybacka:
Tel. 512 260 505
Strona w standardach ...
Strona kompatybilna z przeglądarkami

z przeglądarką Internet Explorer mogą występować problemy z wyświetlaniem treści, dlatego zalecamy korzystać z powyższych.
Wybierz kategorie:  WSZYSTKIE  |  OGŁOSZENIA  |  RELACJE  |  ARTYKUŁY

W dniu 23 września 2018 r. na rzece Warcie w Śremie, rozegrano Drużynowe Spinningowe Mistrzostwa Rejonu V – 2018. W zawodach wzięło udział 12 trzyosobowych drużyn, reprezentujących Koła naszego rejonu. Zawodnicy rywalizowali na żywej rybie, w trzech sektorach, wyznaczonych po obu stronach rzeki. Stawką zawodów były tytuły drużynowych Mistrzów i Wicemistrzów Rejonu V. Na zwycięzcę klasyfikacji indywidualnej czekał też tytuł Indywidualnego Mistrza Rejonu V w dyscyplinie spinningowej i kwalifikacja do przyszłorocznych Spinningowych Mistrzostw Okręgu PZW w Poznaniu.

Tym razem, miejski odcinek Warty okazał się przychylny dla wędkarzy, złowiono łącznie 126 ryb, głównie okoni, dla których organizatorzy na czas zawodów podnieśli wymiar ochronny do 20 cm. Z wody bez ryby zeszło tylko 6 zawodników, co jak na zawody spinningowe należy uznać za doskonały wynik.

 

Niedziela 28 września okazała się szczególnie szczęśliwa dla kol. Filipa Anioły z Koła PZW nr 117 Rogalin. Po pięknej, blisko 100 minutowej walce, w jego podbieraku wylądowała imponująca brzana o długości 74,8 cm (fot.). Warto wspomnieć, że łowił on na lekki okoniowy kij z ciężarem wyrzutowym 7 g. Dała ona łowcy 2150 pkt., wygraną w sektorze C z łącznym wynikiem 2630 pkt. i jak się później okazało końcowe zwycięstwo w klasyfikacji indywidualnej. Zdobyty tytuł mistrzowski oznaczał jednocześnie  kwalifikację do przyszłorocznych mistrzostw okręgu. Drugie miejsce w sektorze z łącznym wynikiem 1720 pkt. zajął nasz reprezentant – kol. Łukasz Kropacz, łowiąc 12 szt. okoni. Trzecim zawodnikiem w sektorze był kol. Jarosław Odważny z Koła PZW nr 4 Czempiń (1420 pkt. – 10 okoni.

W sektorze A z łącznym wynikiem 1520 pkt. zwyciężył kol. Bogdan Antkowiak z Koła PZW nr 18 Książ Wlkp., któremu udało się upolować szczupaka długości 54,3 cm i 4 okonie (1520 pkt.). Drugi był kol. Grzegorz Mańczak z Koła PZW nr 26 Manieczki – 680 pkt. (5 okoni), a trzeci kol. Piotr Sowiński z Koła PZW nr 136 Zaniemyśl – 540 pkt. (4 okonie). W sektorze B zwycięstwo przypadło reprezentantowi Koła PZW nr 127 Śrem-Miasto – kol. Tomaszowi Nowakowi. Tym razem obyło się bez bonusów, a na końcowy wynik 1740 Pkt. złożyło się 12 okoni. Drugi w sektorze był kol. Arkadiusz Piątkowski z Koła PZW nr 117 Rogalin – 1130 pkt. (9 okoni), trzeci kol. Mirosław Włodarczak, reprezentujący Koło PZW nr 136 Zaniemyśl – 820 pkt. (6 okoni).

Tytuł Drużynowych Spinningowych Mistrzów Rejonu V na rok 2018 przypadł w udziale drużynie Koła PZW nr 117 z Rogalina – łączny wynik drużyny to 7 pkt. sektorowych. I Wicemistrzami zostali reprezentanci Koła PZW nr 129 Śrem-Odlewnik – 13 pkt. sektorowych, a broniący tytułu mistrzowskiego nasi zawodnicy zameldowali się na najniższym stopniu podium, zdobywając z wynikiem 15 pkt. sektorowych tytuł II-Wicemistrzów Rejonu. O zwycięstwie nad 4 drużyną z Książa Wlkp., przy równej liczbie punktów sektorowych, zdecydowały małe punkty.

Po wspólnym posiłku zawodnicy zwycięskich drużyn zostali nagrodzeni pucharami i medalami, a na czołowych zawodników z poszczególnych sektorów czekały nagrody rzeczowe. Pucharem uhonorowano też zwycięzcę klasyfikacji indywidualnej, który jednocześnie zdobył nagrodę za złowienie największej ryby zawodów.

Galeria – kliknij tutaj

Komplet wyników – kliknij tutaj

Komplet wyników PDF – kliknij tutaj

Dodano: 28-09-2018 przez ArturNa skróty ....
Sprzedaż zezwoleń
Partnerzy
ŚREM.pl
Śrem.pl

WIADOMOŚCI ŚREMSKIE
Srem.org.pl

TYDZIEŃ ZIEMI ŚREMSKIEJ
Tydzien.net.pl

Polski Związek Wędkarski Okręg Poznań
pzw.poznan.pl

Polski Związek Wędkarski
pzw.org.pl

Państwowa Straż Rybacka
PSR.POZNAN.ibip.pl

PogodaZnajdz nas na nk.pl ...

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress