Menu Główne
Rezerwacja łowisk
Strefa Wędkarza
Straż Rybacka
Widzisz objawy kłusownictwa, nie wahaj się zadzwoń i zawiadom Straż Rybacką lub Policje.

Społeczna Straż Rybacka:
Tel. 502 287 472

Państwowa Straż Rybacka:
Tel. 512 260 505
Strona w standardach ...
Strona kompatybilna z przeglądarkami

z przeglądarką Internet Explorer mogą występować problemy z wyświetlaniem treści, dlatego zalecamy korzystać z powyższych.
Wybierz kategorie:  WSZYSTKIE  |  OGŁOSZENIA  |  RELACJE  |  ARTYKUŁY

W sobotę 17 listopada br. grupa aktywistów z Koła PZW nr 127 Śrem-Miasto, spotkała się na tradycyjnym – jesiennym sprzątaniu brzegów Zbiornika Śrem-Gaj A. Zaplanowane prace obejmowały zbiórkę odpadów na brzegach obu akwenów zbiornika. Mając na uwadze wyniki sprzątania wiosennego, rozłożonego z uwagi na „bogactwo odpadów” na dwie tury, również i teraz spodziewano się kilkugodzinnego wysiłku. 

Tym razem rzeczywistość zaskoczyła pozytywnie uczestników sobotnich prac. Zebrano kilkanaście worków śmieci, z czego kilka – zawierających głównie odpady komunalne i remontowe (np. materiał izolacyjny) – czekało już wypełnionych „z uprzejmości osób śmiecących” na trasie zbiórki. Największą koncentrację odpadów stwierdzono wzdłuż zabudowań położonych we wschodniej części południowego brzegu Zalewu Dużego i na kilkudziesięcio-metrowym odcinku (licząc od zapory) brzegu północnego. Generalnie cieszy relatywnie mały udział śmieci pochodzenia wędkarskiego, przy jednocześnie zwiększonej liczbie odpadów „polibacyjnych i pogrillowych”. Wyjątkowo mało śmieci znaleziono wzdłuż brzegów Zalewu Małego, może to być jednak konsekwencją zbiórek odpadów poprzedzających ważniejsze imprezy sportowe (akcje: majowe, czerwcowe i lipcowe), regularnie organizowanych przez Zarząd Koła w pełni sezonu wędkarskiego. Pomimo widocznego postępu, nadal apelujemy o zabieranie znad wody wszelkich śmieci pozostawionych także przez innych użytkowników wód. Zapisy Regulaminu Amatorskiego Połowu Ryb są w tym zakresie jednoznaczne, obowiązkiem wędkarza jest zachowanie porządku w granicach łowiska, niezależnie od sytuacji zastanej w momencie jego przybycia nad wodę. Co do śmieci pochodzących od pozostałych użytkowników wód i terenów wokół nich położonych to pozostaje jedynie mieć nadzieję, iż wreszcie dotrze do ich świadomości, że pozostawiając nad brzegami m.in. puszki i butelki po napojach alkoholowych czy zużyte prezerwatywy, budują fatalny obraz społeczeństwa również w oczach licznie przebywających nad Zalewem małoletnich i dzieci. 

Zarząd Koła serdecznie dziękuje wszystkim uczestnikom prac porządkowych za włożony wysiłek i poświęcony czas.

Fot. Roman Bruczyński

Dodano: 19-11-2018 przez ArturNa skróty ....
Sprzedaż zezwoleń
Partnerzy
ŚREM.pl
Śrem.pl

WIADOMOŚCI ŚREMSKIE
Srem.org.pl

TYDZIEŃ ZIEMI ŚREMSKIEJ
Tydzien.net.pl

Polski Związek Wędkarski Okręg Poznań
pzw.poznan.pl

Polski Związek Wędkarski
pzw.org.pl

Państwowa Straż Rybacka
PSR.POZNAN.ibip.pl

PogodaZnajdz nas na nk.pl ...

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress