Menu Główne
Rezerwacja łowisk
Strefa Wędkarza
Straż Rybacka
Widzisz objawy kłusownictwa, nie wahaj się zadzwoń i zawiadom Straż Rybacką lub Policje.

Społeczna Straż Rybacka:
Tel. 502 287 472

Państwowa Straż Rybacka:
Tel. 512 260 505
Strona w standardach ...
Strona kompatybilna z przeglądarkami

z przeglądarką Internet Explorer mogą występować problemy z wyświetlaniem treści, dlatego zalecamy korzystać z powyższych.
Wybierz kategorie:  WSZYSTKIE  |  OGŁOSZENIA  |  RELACJE  |  ARTYKUŁY

Od 2018 roku pod opieką Koła PZW nr 127 Śrem-Miasto znajdują się cztery ogólnodostępne łowiska PZW: część obwodu rybackiego rzeki Warty nr 6, Zbiornik Śrem-Gaj A, Staw w Parku Miejskim im. Powstańców Wielkopolskich 1918-1919 w Śremie i staw przy ul. Piłsudskiego – tzw. „Staw na Drugim Moście”. W minionym roku, zarybienia prowadzone przez ichtiologów PZW Okręgu w Poznaniu w obecności przedstawicieli naszego Koła, przeprowadzono w kilku turach: dwóch wiosennych (maj) i 5 jesiennych (październik-listopad). 

Zarybienia rzeki Warty prowadzone są w sposób planowy – zgodnie z operatem rybackim. Na odcinku pozostającym pod opieką naszego Koła w 2018 r. do rzeki wpuszczono 30.000 szt. narybku jesiennego jazia, 12.000 szt. narybku jesiennego klenia oraz 30.000 szt. narybku letniego sandacza i 100 kg narybku jesiennego szczupaka. Zarybienia pozostałych akwenów są w dużej mierze wynikiem starań Zarządu Koła i przychylności Zarządu Okręgu. Niemniej ważna jest w tym wypadku dostępność dobrej jakości materiału zarybieniowego. Należy pamiętać, że dostarczany materiał musi pochodzić z wiarygodnych i rzetelnych źródeł, cechować się dużą przydatnością hodowlaną oraz posiadaniem aktualnego świadectwa zdrowia. Do Zbiornika Śrem-Gaj A (Zalew Mały i Duży łącznie) w 2018 r. wpuszczono: 200 kg kroczka karasia pospolitego, 1.130 kg kroczka karpia, 150 kg kroczka lina, 20.000 szt. narybku letniego sandacza, 198 kg narybku jesiennego sandacza, 160 kg narybku jesiennego szczupaka, 5 kg podchowanego narybku węgorza.  Do stawów (w Parku i „Na Drugim Moście”) trafiło łącznie 1.100 kg kroczka karpia. Z uwagi na bezpieczeństwo wpuszczonego materiału zarybieniowego, a w szczególności egzemplarzy podchowanych (kroczek), o terminach i miejscach zarybień nie informujemy na bieżąco.  

Poniżej zamieszczamy wybrane zdjęcia wykonane podczas tegorocznych zarybień.

Dodano: 23-01-2019 przez ArturNa skróty ....
Sprzedaż zezwoleń
Partnerzy
ŚREM.pl
Śrem.pl

WIADOMOŚCI ŚREMSKIE
Srem.org.pl

TYDZIEŃ ZIEMI ŚREMSKIEJ
Tydzien.net.pl

Polski Związek Wędkarski Okręg Poznań
pzw.poznan.pl

Polski Związek Wędkarski
pzw.org.pl

Państwowa Straż Rybacka
PSR.POZNAN.ibip.pl

PogodaZnajdz nas na nk.pl ...

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress