Menu Główne
Rezerwacja łowisk
Strefa Wędkarza
Straż Rybacka
Widzisz objawy kłusownictwa, nie wahaj się zadzwoń i zawiadom Straż Rybacką lub Policje.

Społeczna Straż Rybacka:
Tel. 502 287 472

Państwowa Straż Rybacka:
Tel. 512 260 505
Strona w standardach ...
Strona kompatybilna z przeglądarkami

z przeglądarką Internet Explorer mogą występować problemy z wyświetlaniem treści, dlatego zalecamy korzystać z powyższych.
Wybierz kategorie:  WSZYSTKIE  |  OGŁOSZENIA  |  RELACJE  |  ARTYKUŁY

10 lutego 2019 r. w Sali Widowiskowej Spółdzielni Mieszkaniowej w Śremie, odbyło się Walne Zgromadzenie Członków Koła PZW nr 127 Śrem-Miasto. W spotkaniu, oprócz członków naszego Koła, udział wzięli także zaproszeni goście. Władze samorządowe reprezentowali Burmistrz Śremu – Pan Adam Lewandowski oraz Wicestarosta Śremski – Pan Piotr Ruta. Nie zabrakło też przedstawicieli najwyższych władz okręgowych w osobach; Prezesa Zarządu Okręgu PZW w Poznaniu – kol. Jerzego Musiała oraz członka Zarządu Okręgu, jednocześnie opiekuna Rejonu V PZW w Poznaniu – kol. Grzegorza Rochowskiego. Listę gości uzupełniali: Prezes Koła PZW nr 5 w Dolsku – kol. Cezary Filipiak, Prezes Koła PZW nr 128 Śrem-Fala – kol. Jarosław Laudański oraz Komendant Posterunku Rejonowego Państwowej Straży Rybackiej – Pan Grzegorz Michałowicz.

W części sprawozdawczej zgromadzenia pierwszy głos zabrał kol. Marek Szalony, przedstawiając obszerne sprawozdanie z działalności Zarządu Koła. Potwierdził w nim m.in. wykonanie założonego na rok 2018 planu zadań. Podkreślił znaczenie prac wykonanych społecznie przez członków Koła, szczególnie w zakresie utrzymania porządku na łowiskach oraz organizacji konkursów wędkarskich. Korzystając z okazji jeszcze raz podziękował wszystkim sponsorom Wędkarskiego Dnia Dziecka 2018. Część sprawozdawczą zgromadzenia uzupełnili; kol. Roman Idziak – Przewodniczący Komisji Rewizyjnej, kol. Grzegorz Michalak – Przewodniczący Sądu Koleżeńskiego oraz w imieniu Komendanta Grupy Społecznej Straży Rybackiej (SSR) – kol. Jakub Jankowski.

Wiele ciepłych słów usłyszeliśmy od Burmistrza Śremu – Pana Adama Lewandowskiego, który w imieniu swoim, a także obecnego na sali Wicestarosty Śremskiego, pogratulował Zarządowi Koła dotychczasowej działalności. Podkreślił doskonałą współpracę władz naszego Koła z samorządami lokalnymi i życzył dalszych osiągnięć w krzewieniu postaw ekologicznych i rozwoju wędkarstwa. Swoistą laurkę dla Zarządu Koła wystawił też kol. Jerzy Musiał – Prezes ZO PZW w Poznaniu, otwarcie stawiając nasze Koło w gronie najlepiej funkcjonujących Kół całego okręgu poznańskiego.

W dyskusji nad sprawami bieżącymi dominowały następujące tematy; zarybienia akwenów pozostających pod opieką Koła, rejestracja połowów wędkarskich, składki związkowe oraz sprawy organizacyjne. 

Podczas zgromadzenia, za zasługi w rozwoju i upowszechnianiu wędkarstwa, a także za działalność społeczną na rzecz PZW odznaczeni zostali:

  1. Kolega Stanisław Galewski – Złotą Odznaką PZW, przyznaną na wniosek Zarządu Koła przez Zarząd Główny Polskiego Związku Wędkarskiego;
  2. Kolega Marcin Gąsiorowski – Srebrną Odznaką PZW, przyznaną na wniosek Zarządu Koła przez Zarząd Główny Polskiego Związku Wędkarskiego.

Odznaczenia wręczył; Prezes Zarządu Okręgu PZW w Poznaniu – kol. Jerzy Musiał w asyście Prezesa naszego Koła – kol. Marka Szalonego.

 

Jak co roku, najprzyjemniejszą częścią Zgromadzenia było ogłoszenie wyników i uhonorowanie pamiątkowymi pucharami, zwycięzców klasyfikacji sportowych.

W klasyfikacji generalnej cyklu Grand Prix Koła na Najaktywniejszego Wędkarza Roku 2018, wyniki w poszczególnych kategoriach kształtowały się następująco:

Najaktywniejszy wędkarz roku 2018 – kat. senior

  1. Kol.Ostrowski Janusz – 256 pkt.
  2. Kol. Ostrowski Tomasz – 217 pkt.
  3. Kol. Bruczyński Roman – 215 pkt.
  4. Kol. Andrzejczak Adam – 209 pkt.
  5. Kol. Grześkowiak Artur – 200 pkt.

 

Najaktywniejszy wędkarz roku 2018 – kat. weteran

  1. Kol. Domański Andrzej – 172 pkt.
  2. Kol. Siejak Henryk – 147 pkt.
  3. Kol. Grześkowiak Eugeniusz – 133 pkt.

 

Mistrzostwa Koła 2018

Mistrzem Koła w 2018 roku w dyscyplinie spławikowej w kat. senior został kol. Janusz Ostrowski z wynikiem – 2 pkt. sektorowych, I Wicemistrzem został kol. Adam Andrzejczak – 3 pkt., II Wicemistrzem – kol. Roman Bruczyński – 4 pkt. Mistrzynią Koła 2018 w dyscyplinie spławikowej została Koleżanka Jolanta Domańska.

Tytuł Mistrza Koła 2018 roku w dyscyplinie spinningowej zdobył kolega Łukasz Kropacz z wynikiem 8 pkt. sektorowych, I Wicemistrzem został kol. Janusz Ostrowski – 9 pkt., II Wicemistrzem został kol. Andrzej Domański – 10 pkt.

Największa ryba 2018

W tym roku po raz pierwszy nagrody otrzymają zwycięzcy klasyfikacji na największą rybę sezonu w kategorii spławik/grunt oraz kategorii spinning. 

Upominek za największą rybę w kat. spinning otrzymał kol. Janusz Ostrowski za szczupaka o długości 83,3 cm, za największą rybę w kat. spławik/grunt – kol. Zdzisław Gluza za karpia o wadze 1,47 kg.

Wszystkim zwycięzcą serdecznie gratulujemy i życzymy jeszcze lepszych wyników w roku 2019.

GALERIA ZDJĘĆ – KLIKNIJ TUTAJ 

Fotografie – Piotr Szalony

 

Dodano: 23-02-2019 przez ArturNa skróty ....
Sprzedaż zezwoleń
Partnerzy
ŚREM.pl
Śrem.pl

WIADOMOŚCI ŚREMSKIE
Srem.org.pl

TYDZIEŃ ZIEMI ŚREMSKIEJ
Tydzien.net.pl

Polski Związek Wędkarski Okręg Poznań
pzw.poznan.pl

Polski Związek Wędkarski
pzw.org.pl

Państwowa Straż Rybacka
PSR.POZNAN.ibip.pl

PogodaZnajdz nas na nk.pl ...

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress