Menu Główne
Rezerwacja łowisk
Strefa Wędkarza
Straż Rybacka
Widzisz objawy kłusownictwa, nie wahaj się zadzwoń i zawiadom Straż Rybacką lub Policje.

Społeczna Straż Rybacka:
Tel. 502 287 472

Państwowa Straż Rybacka:
Tel. 512 260 505
Strona w standardach ...
Strona kompatybilna z przeglądarkami

z przeglądarką Internet Explorer mogą występować problemy z wyświetlaniem treści, dlatego zalecamy korzystać z powyższych.
Wybierz kategorie:  WSZYSTKIE  |  OGŁOSZENIA  |  RELACJE  |  ARTYKUŁY

W dniu 30 marca br. rozpoczęliśmy przygotowania Zbiornika Śrem-Gaj A do sezonu wędkarskiego 2019. Do zaplanowanych prac pielęgnacyjno-porządkowych i konserwacyjnych przystąpiło 19 aktywnych członków naszego Koła. Zbiórkę zaplanowano na godzinę 9.00 przy wiacie wędkarskiej. Uczestnicy czynu społecznego podzielili się na trzy grupy, z których pierwsza zajęła się zbiórką odpadów na brzegach obu akwenów (Zalew Mały i Duży), druga przystąpiła do impregnacji drewnianej konstrukcji wiaty wędkarskiej, trzecia zajęła się przygotowaniem stanowisk i ciągów komunikacyjnych.

Pomimo że w znalezionych na brzegach zbiornika odpadach dominują śmieci pochodzące z okazjonalnych „nasiadówek” przy alkoholu oraz pozostawione przez spacerowiczów i okolicznych mieszkańców, nadal znaczną część zebranych odpadów stanowią opakowania po przynętach i zanętach wędkarskich. Liczne apele i zaostrzone kontrole SSR skutkują jedynie tym, że śmieci są coraz lepiej zamaskowane w porastającej brzegi akwenów roślinności. Warto w tym miejscu przypomnieć, i dotyczy to wszystkich (nie tylko wędkarzy) korzystających z dobrodziejstw naszych wód, że pozostawianie śmieci nad wodami jest nie tylko wyrazem braku kultury osobistej i świadomości ekologicznej, ale także braku szacunku dla pozostałych użytkowników. Nie wspominając już o poszanowaniu wysiłku włożonego w utrzymanie porządku przez nadal nielicznych aktywistów naszego Koła. Jedynym pozytywem jest każdego roku relatywnie mniejsza liczba zbieranych śmieci ogółem.

Coraz większy problem, stanowią też pozostawiane przez naszych czworonogich pupili odchody. O ile w parkach i na zieleńcach naszego miasta zauważalna jest w tym zakresie wyraźna poprawa, o tyle brzegi zalewu nadal stanowią otwartą publiczną toaletę. Zarząd Koła PZW nr 127 Śrem-Miasto zdeterminowany jest do podjęcia zdecydowanych kroków w tej sprawie.

I etap prac zakończono po godz. 13.00 wspólnym pieczeniem kiełbasek na ognisku. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za włożony wysiłek i poświęcenie czasu prywatnego.

Przypominamy, że za udział w ogłoszonych powszechnie pracach przyznawane są dodatkowe punkty do klasyfikacji Grand Prix Koła.

Dodano: 01-04-2019 przez ArturNa skróty ....
Sprzedaż zezwoleń
Partnerzy
ŚREM.pl
Śrem.pl

WIADOMOŚCI ŚREMSKIE
Srem.org.pl

TYDZIEŃ ZIEMI ŚREMSKIEJ
Tydzien.net.pl

Polski Związek Wędkarski Okręg Poznań
pzw.poznan.pl

Polski Związek Wędkarski
pzw.org.pl

Państwowa Straż Rybacka
PSR.POZNAN.ibip.pl

PogodaZnajdz nas na nk.pl ...

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress