Menu Główne
Rezerwacja łowisk
Strefa Wędkarza
Straż Rybacka
Widzisz objawy kłusownictwa, nie wahaj się zadzwoń i zawiadom Straż Rybacką lub Policje.

Społeczna Straż Rybacka:
Tel. 502 287 472

Państwowa Straż Rybacka:
Tel. 512 260 505
Strona w standardach ...
Strona kompatybilna z przeglądarkami

z przeglądarką Internet Explorer mogą występować problemy z wyświetlaniem treści, dlatego zalecamy korzystać z powyższych.
Wybierz kategorie:  WSZYSTKIE  |  OGŁOSZENIA  |  RELACJE  |  ARTYKUŁY

Miesiąc maj br. obfitował w wędkarskie wydarzenia sportowe. Nasi wędkarze uczestniczyli w trzech konkursach okręgowych rangi mistrzowskiej. Oprócz organizowanej przez nasze Koło I tury Spinningowych Brzegowych Mistrzostw Okręgu, którym poświęcono już na naszych stronach obszerną relację, wędkarze z Koła Śrem-Miasto uczestniczyli w Okręgowych Spławikowych Mistrzostwach Weteranów (kat. +55 i + 65) oraz II turze Młodzieżowych Mistrzostw Okręgu w kat. U-15 i U-20.

W debiutanckim występie w mistrzostwach weteranów uczestniczyli koledzy: Andrzej Domański, Stanisław Galewski i Eugeniusz Grześkowiak. Zawody odbywały się w systemie dwuturowym w dniach 18-19.05.2019 r.  na łowisku Deszczownia w miejscowości Iwno. Z tremą związaną z występowaniem na zawodach tej rangi najlepiej poradził sobie kol. Andrzej Domański zajmując w turach odpowiednio 5 i 4 miejsce, co ostatecznie dało mu 4 miejsce w klasyfikacji generalnej. Dobry występ zanotował w pierwszej turze również kol. Stanisław Galewski, zajmując miejsce 6 w sektorze. Nieco gorzej poszło mu w drugiej turze, w której wypadł z pierwszej dziesiątki w sektorze, zajmując ostatecznie 10 miejsce w klasyfikacji generalnej. Tuż poza pierwszą dziesiątką w I turze zawodów uplasował się kol. Eugeniusz Grześkowiak, który z kolei zanotował wyraźną poprawę w turze II zajmując w niej 6 miejsce, co w klasyfikacji generalnej dało mu 8 miejsce. Debiut należy uznać za względnie udany. Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku wyniki te jeszcze zostaną poprawione. Wyniki końcowe zawodów zobaczyć można na stronach internetowych PZW Okręgu w Poznaniu link.

Zdecydowanie gorzej poszło naszym młodzieżowcom w II turze Młodzieżowych Mistrzostw Okręgu w kat. U-15 i U-20. Zawody zostały rozegrane w dniu 25 maja br. na nowym (dla młodzieżowców) akwenie – Jeziorze Durowskim w Wągrowcu. Chociaż pozycje naszych zawodników po pierwszej turze, rozgrywanej na Kanale Wojnowickim nie napawały optymizmem (najlepszy wynik w kat. U-15 zanotował kol. Maciej Sobczak – 3 miejsce w sektorze) po cichu liczyliśmy na poprawę pozycji naszych reprezentantów w klasyfikacji generalnej. W trakcie zawodów okazało się, że o wynikach końcowych decydować będzie umiejętność szybkościowego łowienia uklei, co niestety nie jest specjalnością naszych zawodników. Nasz najmłodszy zawodnik (kat. U-15) zajął w sektorze miejsce 6, co dało mu łącznie 9 pozycję w klasyfikacji generalnej. Występujący w kategorii wiekowej U-20 Adam Andrzejczak i Mikołaj Dudek zajęli 5 miejsca w swoich sektorach co dało im odpowiednio 10 i 7 miejsce w klasyfikacji końcowej. Komplet wyników dostępny jest na  stronach internetowych PZW Okręgu w Poznaniu link.

Dodano: 30-05-2019 przez ArturNa skróty ....
Sprzedaż zezwoleń
Partnerzy
ŚREM.pl
Śrem.pl

WIADOMOŚCI ŚREMSKIE
Srem.org.pl

TYDZIEŃ ZIEMI ŚREMSKIEJ
Tydzien.net.pl

Polski Związek Wędkarski Okręg Poznań
pzw.poznan.pl

Polski Związek Wędkarski
pzw.org.pl

Państwowa Straż Rybacka
PSR.POZNAN.ibip.pl

PogodaZnajdz nas na nk.pl ...

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress