Menu Główne
Rezerwacja łowisk
Strefa Wędkarza
Straż Rybacka
Widzisz objawy kłusownictwa, nie wahaj się zadzwoń i zawiadom Straż Rybacką lub Policje.

Społeczna Straż Rybacka:
Tel. 502 287 472

Państwowa Straż Rybacka:
Tel. 512 260 505
Strona w standardach ...
Strona kompatybilna z przeglądarkami

z przeglądarką Internet Explorer mogą występować problemy z wyświetlaniem treści, dlatego zalecamy korzystać z powyższych.
Wybierz kategorie:  WSZYSTKIE  |  OGŁOSZENIA  |  RELACJE  |  ARTYKUŁY

Każdego roku, sezon jesienno-zimowy jest okresem wzmożonej aktywności kłusowniczej. W dniu 10 listopada br. w godzinach przedpołudniowych, strażnicy Społecznej Straży Rybackiej Grupy Śrem, w porozumieniu z Państwową Strażą Rybacką i po wcześniejszym powiadomieniu Komendy Powiatowej Policji w Śremie, podjęli interwencję mającą na celu likwidację kłusowniczych sieci rybackich na starorzeczu „Ustalka” w pobliżu miejscowości Orkowo.

Szybko i sprawnie przeprowadzona akcja pozwoliła na uwolnienie zaplątanych w sieci ryb, głównie leszczy, linów i okoni. Wszystkie ryby wróciły do wody w dobrej kondycji.

Zlikwidowano łącznie blisko 100 m, rozstawionych w poprzek starorzecza sieci. Warto w tym miejscu przypomnieć, że zgodnie z wydaną na podstawie ustawy o rybactwie śródlądowym Uchwałą nr 3052/2016 Zarządu Województwa Wielkopolskiego z dnia 29 grudnia 2016 r., starorzecze „Ustalka” w obwodzie rybackim Warty nr 6 (w 284 km rzeki), stanowi całoroczny obręb ochronny – wyłączony zarówno z gospodarczego, jak i amatorskiego połowu ryb. 

Dodano: 11-11-2019 przez ArturNa skróty ....
Sprzedaż zezwoleń
Partnerzy
ŚREM.pl
Śrem.pl

WIADOMOŚCI ŚREMSKIE
Srem.org.pl

TYDZIEŃ ZIEMI ŚREMSKIEJ
Tydzien.net.pl

Polski Związek Wędkarski Okręg Poznań
pzw.poznan.pl

Polski Związek Wędkarski
pzw.org.pl

Państwowa Straż Rybacka
PSR.POZNAN.ibip.pl

PogodaZnajdz nas na nk.pl ...

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress