Menu Główne
Rezerwacja łowisk
Strefa Wędkarza
Straż Rybacka
Widzisz objawy kłusownictwa, nie wahaj się zadzwoń i zawiadom Straż Rybacką lub Policje.

Społeczna Straż Rybacka:
Tel. 502 287 472

Państwowa Straż Rybacka:
Tel. 512 260 505
Strona w standardach ...
Strona kompatybilna z przeglądarkami

z przeglądarką Internet Explorer mogą występować problemy z wyświetlaniem treści, dlatego zalecamy korzystać z powyższych.
Wybierz kategorie:  WSZYSTKIE  |  OGŁOSZENIA  |  RELACJE  |  ARTYKUŁY

Przygruntowy przymrozek i gęsta mgła przywitały w niedzielę 10 października br., uczestników III edycji otwartych wędkarskich zawodów o „Puchar Burmistrza Śremu”. Tegoroczna rywalizacja odbywała się w dyscyplinie spinningowej, a areną zmagań był ponad 5-cio kilometrowy odcinek prawego brzegu rzeki Warty. Oprócz tytułowego pucharu, na najlepszych zawodników czekały cenne nagrody, wręczane osobiście przez Burmistrza Śremu – Pana Adama Lewandowskiego. Wśród pozostałych uczestników zawodów rozlosowano zestawy upominków wędkarskich.

O powodzeniu imprezy zadecydowała pomoc Gminy Śrem oraz wydatne wsparcie sponsorów, w tym sponsora głównego – TFP Sp. z o.o. – Producenta opakowań z tektury falistej, oraz pozostałych: producentów i dystrybutorów sprzętu wędkarskiego York i Delphin, producentów przynęt spinningowych Mamut Lures i Mytol oraz sklepu wędkarskiego Marco. Podziękowania należą się również kol. Markowi Wesołkowi, który w sposób dosłowny (wypieki) osłodził wędkarzom kilkugodzinną rywalizację.

W zawodach udział wzięło 28 spinningistów z 8 Kół PZW Okręgu w Poznaniu. Najlepszy wynik – 1520 pkt osiągnął łowca 9 okoni – kol. Arkadiusz Piątkowski z Koła PZW Rogalin. Drugie miejsce zajął kol. Jan Kosiński z Koła PZW Zaniemyśl – 1050 pkt, a trzecie reprezentant gospodarzy – kol. Zbigniew Pieprzyk z Koła PZW Śrem-Miasto – 850 pkt. W obu przypadkach o wysokiej pozycji zadecydowały szczupaki.

Największym pechowcem zawodów okazał się kol. Tomasz Nowak, który po blisko 90-minutowej walce musiał uznać wyższość około półtorametrowego suma „zapiętego” na delikatnym okoniowym zestawie. Łącznie do komisji sędziowskiej zgłoszono złowienie 41 wymiarowych ryb, a 12 zawodników pozostało bez punktów. Pomimo relatywnie słabych brań na atmosferę wśród uczestników konkursu, zarówno podczas jego trwania, jak i podczas wspólnego posiłku, nie można było narzekać.

Jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie, już w przyszłym roku odbędzie się kolejna edycja Pucharu Burmistrza Śremu.

Przejdź do galerii kliknij tutaj

Autorzy fotografii: Joanna Nowak, Paweł Boiński, Roman Bruczyński, Artur Grześkowiak

Dodano: 12-10-2021 przez ArturNa skróty ....
Sprzedaż zezwoleń
Partnerzy
ŚREM.pl
Śrem.pl

WIADOMOŚCI ŚREMSKIE
Srem.org.pl

TYDZIEŃ ZIEMI ŚREMSKIEJ
Tydzien.net.pl

Polski Związek Wędkarski Okręg Poznań
pzw.poznan.pl

Polski Związek Wędkarski
pzw.org.pl

Państwowa Straż Rybacka
PSR.POZNAN.ibip.pl

PogodaZnajdz nas na nk.pl ...

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress